Mimo że do lata jeszcze chwila, zachęcamy do tego, by mądrze wybrać okulary przeciwsłoneczne. Wtedy dodadzą nam i urody, i zdrowia.

Okulary przeciwsłoneczne to dobry wybór nie tylko na lato, kiedy słońce jest najbardziej uciążliwe, ale również jesienią, zimą i wiosną. Nie tylko ochronią twój wzrok przed promieniowaniem słonecznym, ale również są idealnym dopełnieniem twojego stylu.

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać, by chronić wzrok?

Okulary przeciwsłoneczne są dostępne niemal wszędzie i można je dostać za stosunkowo niską cenę. Jednakże kupowanie ich w markecie albo na stoisku przed sklepem przy głównej ulicy, nie jest rozsądnym wyborem. W ten sposób możesz nawet uszkodzić swój wzrok!

W naturalnych warunkach źrenica oka zwęża się, gdy słońce mocno świeci, co uniemożliwia szkodliwemu promieniowaniu UV dotarcie do środka. Podczas używania ciemnych okularów z targu albo marketu, źrenica rozszerza się pod wpływem zaciemnienia. Jednak z powodu tego, że tanie okulary najczęściej nie posiadają ochronnego filtra, do oka docierają szkodliwe promienie słoneczne, które uszkadzają wzrok. Zamiast więc ochronić oczy, możemy w ten sposób jedynie bardziej je narazić.

Mając na uwadze zdrowie własne lub najbliższych (o ile mamy zamiar podarować im okulary w prezencie), powinniśmy wybierać takie okulary, które pochodzą od renomowanych producentów. Należy przy tym zdecydować się na kupno w jednym ze sklepów, który posiada najwyższej jakości produkty, na przykład w Optic Design, którego oferta znajduje się na stronie https://www.opticdesign.pl/15-okulary-przeciwsloneczne.

Okulary polaryzacyjne

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, warto wiedzieć, jakie rodzaje szkieł są w nich stosowane.

W przypadku kierowców samochodów, jak również osób, których pasją jest wędkowanie, idealnym wyborem będą okulary polaryzacyjne. Posiadają one specjalne szkła, które pozwolą na ochronę przed odbiciami światła i poblaskiem. Jest to szczególnie przydatne w czasie prowadzenia samochodu, gdyż podczas letnich upałów powstaje na jezdniach miraż. Jest to zjawisko optyczne, które sprawia, że kierowca dostrzega na jezdni odbicie światła, jakby znajdowała się tam kałuża. Okulary polaryzacyjne ochronią go przed tym, a co za tym idzie – przed błędną decyzją za kierownicą.

Z kolei podczas połowu ryb, dzięki filtrowi polaryzacyjnemu, wzrok wędkarza nie będzie cierpiał z powodu odbijających się od tafli wody, oślepiających promieni słonecznych.

Kolory szkieł

Brązowe szkła chronią oczy przed światłem niebieskim, które najmocniej oślepia.

Szkła szare i szarozielone mają z kolei taką zaletę, że nie zmieniają odległości i nie zniekształcają pod względem kolorystycznym otoczenia, na które przez nie patrzymy.

Szkła żółte oraz pomarańczowe poprawiają kontrast widzenia, dzięki czemu sprawdzają się szczególnie w pochmurne dni. Warto przy tym zwrócić uwagę, w jakim stopniu chronią oczy. W zwykły dzień, o średnim stopniu nasłonecznienia, wystarczające są okulary o 70-procentowym zabarwieniu. W bardzo słoneczny dzień lepiej używać tych, które mają zabarwienie równe 90%.

Przed jakimi chorobami chronią okulary?

Jeśli chcesz nie tylko ładnie i modnie wyglądać w okularach przeciwsłonecznych, ale również zadbać o zdrowie, powinieneś wybrać te, które zapewniają ci odpowiednią ochronę. Warto pamiętać, że promieniowanie słoneczne może spowodować poważne choroby oczu, takie jak: czerniak, zaćma, degeneracja plamki żółtej i wiele innych.

Wybierz zatem takie okulary, które zostały wyprodukowane z materiałów najwyższej jakości i posiadają odpowiedni certyfikat, poświadczający ich właściwości ochronne. W tym celu powinieneś odwiedzić stronę internetową https://www.opticdesign.pl/, gdzie na pewno znajdziesz dla siebie model, który jednocześnie spodoba ci się i posłuży twojemu zdrowiu.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.