Muzyczna środa w trzynastej odsłonie to piosenki filmowe i muzyka na idealny leniwy jesienny dzień w domu.

Wysłuchała: Joanna Zaguła

Szczęśliwy, trzynasty odcinek muzycznej środy przypada Marcie. To moja przyjaciółka z podstawówki. Znamy się więc przed zdecydowaną większość życia, ale wciąż, kiedy się widzimy, nie możemy przestać gadać. Uczę się od niej dużo o psychologii, bo Marta zajmuje się terapią zajęciową. Ale często podrzuca mi też inspiracje filmowe i serialowe. U niej w domu zresztą bardzo często słuchać muzykę filmową, która pojawi się i w tej playliście. Znajdą się  na niej też utwory idealne na wczesną jesień, na poprawę nastroju i na leniwy dzień w domu. Zostawiam was teraz z poleceniami Marty.

 

Piosenkę z filmu Totoro w zeszłym roku śpiewaliśmy na całe gardło, wracając znad morza samochodem. Melodia jest bardzo przyjazna i sielankowa, a wersja z tekstem przeurocza.

 

Leniwe dni jesiennego urlopu najprzyjemniej jest spędzać w kuchni, a Tame Impala, Remember Me to muzyka świetna do gotowania.

W jakimś momencie trzeba jednak wyjść ze stanu piżamowego. Wtedy włączcie ten utwór – Angry Cackroaches, by dać sobie porządnego kopa energii.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.