Mundial. Opowieści niesamowite

Kulisy walki o Puchar Świata, czyli opowieści o legendach piłki nożnej podane z emocjami i pasją godnymi finałów mistrzostw świata w piłce nożnej.

Tekst: Sylwia Skorstad

Dlaczego Louis Suarez gryzł i czy aby pewno na dobre się uspokoił? Kto jest bardziej utalentowanym piłkarzem – Messi czy Ronaldo? I czy Neymar jest urodzonym pechowcem? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w książce poświęconej najciekawszym momentom kilku ostatnich finałów mistrzostw świata w piłce nożnej.

Na rodzinne czytanie

„Mundial. Opowieści niesamowite” to jedna z tych książek, które z powodzeniem można czytać całą rodziną. W salonie – głośno, z popcornem na stole i w przerwie między meczami – albo w łóżku, przed zaśnięciem. Treść nadaje się tak samo dla dzieci, jak i rodziców i to bez względu na stopień zainteresowania piłką nożną.

Jest to bowiem głównie zbiór opowieści o niezwykłych postaciach, niesamowitych splotach okoliczności i zakończeniach, jakich nie wymyśliłby najlepszy hollywoodzki scenarzysta. Opowieści pisanych z szacunkiem dla jednego z najpopularniejszych sportów świata, ale bez klapek na oczach. Autorzy mają świadomość, że postaci takie jak Lionel Messi, Louis Suarez czy Neymar Jr są dla wielu dzieciaków (i nie tylko dzieciaków) idolami, w tym samym czasie będąc ludźmi z krwi i kości, czyli popełniającymi błędy.

Prawda, a jak bajka

Yvette Żółkowska-Darska to autorka popularnej serii o piłce nożnej przeznaczonej dla dzieci. O piłce zaczęła pisać dla swojego syna – pasjonata futbolu. Ponieważ dostępne na polskim rynku książki o jego idolach były nieco za trudne dla jedenastolatka, mama i syn zdecydowali, że należy znaleźć nowy sposób opowiadania o ikonach piłki nożnej. Odrzucić skomplikowane nazwy, daty miejsca i zająć się tym, co najbardziej pobudza wyobraźnię, czyli drogą piłkarza do sukcesu, jego wzlotami i upadkami oraz emocjom, jakie im towarzyszą. Pomysł chwycił, seria Żółkowska-Darskiej to dziś bestseller nie tylko w Polsce.

Przy „Mundialu” autorka połączyła siły z dziennikarzem sportowym Jackiem Sarzało. Powstała pozycja, w której sportowej pasji jest tak samo dużo, jak kolorowych, kapitalnych zdjęć dobrze ilustrujących najważniejsze momenty z najnowszej historii futbolu. To książka idealnie nadająca się jako przerywnik między meczowymi maratonami albo coś w sam raz na rozgrzanie futbolowego apetytu. Dobra na wspólne czytanie, które po latach będzie się wspominać z uśmiechem.

„Mundial. Opowieści niesamowite”, Yvette Żółkowska-Darska i Jacek Sarzało, Wydawnictwo Burda Publishing

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.