Uroczystość ślubna i weselna z rozmachem marzy się wielu parom, ale w dobie rosnących cen i wysokiej inflacji Państwo Młodzi coraz częściej decydują się na niewielkie przyjęcie tylko w gronie najbliższych osób. Małe wesele też ma swój urok, a dobra zabawa może kończyć się nad ranem. 

małe wesele

Małe wesele, czyli jakie? To zależy od liczby bliskich osób, rodziny i przyjaciół. Na początek warto przeprowadzić gruntowną selekcję gości. Zakłada się, że niewielkie uroczystości to maksymalnie 50 osób, choć zdarzają się także dużo mniejsze imprezy, na 20 lub 30 gości. Niezależnie od liczby, postaraj się wykreować przyjazną atmosferę, sprzyjającą dobrej zabawie. W przypadku mniejszej ilości gości, możesz pozwolić sobie na więcej.

Co należy przygotować na małe wesele?

Najważniejszy jest lokal, który powinien gwarantować dobre menu i obsługę na wysokim poziomie. Szukaj takich miejsc, które oferują kompleksową obsługę przyjęć i ne zapomnij o dodatkach, które leżą w gestii Pary Młodej, czyli alkoholu i słodyczach. Oprócz klasycznych, czystych trunków, warto poczęstować gości bardziej oryginalnymi rodzajami wytrawnych napojów. Doskonale sprawdzi się wódka smakowa albo piwo, które w niewielkim gronie dobrze się sprawdza. Obowiązkowy jest również szampan i wino w niewielkich ilościach.

Tort powinien być wyjątkowy – połącz go ze słodkościami, by tworzył spójną kompozycję ze stołem, na którym znajdują się wypieki. Takie kąciki z wypiekami są niezwykle popularne i mogą oferować gościom także inne atrakcje jak dietetyczne desery, owoce czy też czekoladową fontannę.

Pamiętaj o dekoracjach, by zachować harmonijność przewodniego motywu wesela. Nawet niewielkie przyjęcie powinno wyróżniać się dobrym gustem, dlatego warto zamówić sprawdzoną florystkę, które pomoże dobrać odpowiednie dodatki: balony, dekoracje stołu czy też inne ozdoby sali. Podczas rezerwowania lokalu można zapytać o współpracujące z gastronomią firmy dekorujące takie przyjęcia.

Zalety niewielkich imprez ślubnych

Małe jest piękne – przyjęcie weselne w gronie najbliższych osób nie rodzi tylu napięć i stresu co duże wesele. Para Młoda może swobodnie się zachowywać i nie przejmować tak bardzo sztywną etykietą. Ona jest ważna, ale liczy się przede wszystkim dobra zabawa! Mała uroczystość to doskonała okazja, by fotograf uchwycił więcej detali i emocji w kadrach.

Dla wodzireja małe wesele to spore wyzwanie, ale jeśli dopasuje muzykę do gustu zaproszonych gości, ma gwarantowany pełen parkiet aż do rana! Muzyczny band czy DJ na niewielkim przyjęciu lepiej potrafią wsłuchać się w potrzeby gości dlatego, jeśli są profesjonalistami, chemia i dobra zabawa są gwarantowane! Na mniejszych weselach Para Młoda jest zawsze bliżej ludzi – ma nieograniczoną sposobność do rozmów i wspólnych zdjęć. Takiemu przyjęciu towarzyszy większa otwartość i bliskość, których może zabraknąć podczas imprez na 200 lub 300 osób.

Małe przyjęcia są ideale do kreowania pięknych wspomnień. Wszyscy mogą poczuć się jak w rodzinie! Para Młoda jest mniej zdenerwowana, a goście mają możliwość uraczenia się nie tylko dobrym jedzeniem i wyśmienitymi trunkami, ale także wspaniałą zabawą. Być ze sobą bliżej nawet podczas wesela to argument, który zdecydowanie rozstrzyga na korzyść małych przyjęć. 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.