Krótkie długie, kwadratowe i trójkątne, a wszystkie piękne! Taki mamy teraz szał na letnie szale.

Tekst: Joanna Zaguła

Nie, nie chodzi o szał. Ani o ten zakupowy, końcowo-letnich wyprzedaży, ani o szaleństwa sierpniowych nocy. Chodzi o eleganckie akcesoria na letni sezon. Długie jak szaliki, kwadratowe jak apaszki, złożone na pół po przekątnej stają się trójkątne. Świetnie wyglądają na szyi, zamiast biżuterii, chronią głowę przed słońcem i włosy przed wiatrem, Dadzą ciepło szyi w pierwsze zimne wieczory i przede wszystkim ożywiają każdą stylizację.

Apaszka Nago, fot. Michaela Metesova

Nago

Ta chustka z ekologicznej wiskozy pochodzi ze sklepu Nago, który specjalizuje się w minimalistycznych rzeczach typu „basic”. Ich produkty są szyte z certyfikowanych tkanin, a każdy etap procesu produkcji został przemyślany pod względem ekologicznym, Kochamy takie firmy!

Szal Justyny Chrabelskiej

Justyna Chrabelska

To dzieło polskiej projektantki, wykonane z bawełnianego tiulu. Więc to szal naturalny, oddychający, ale jednocześnie leciusieńki i wspaniale nadający się na wieczorne wyjście. Szczególnie z tymi złotymi kropkami!

Apaszka Tropiki

Kopi x JAD

To efekt kolaboracji marki Kopi, której właścicielka projektuje wspaniałą biżuterię oraz apaszki i JAD Design, czyli projektu ceramicznego. Niesamowite malunki na starych talerzach JAD teraz zostały przeniesione na tkaninę, którą możecie sobie zawiązać pod brodą albo na włosach. Ten model to „Tropiki” – z tygrysami i nagimi i spacerowiczami…

Jedwabna krawatka Hafla Mafla

Hafla Mafla

To producent jedwabnych eleganckich szalików. Ten szal jest nieco bardziej szałowy – w mocnych kolorach. Ale nie szalejcie przy praniu, bo można go prać tylko ręcznie.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.