Mamy dla was propozycje na aranżacje przestrzeni do odpoczynku. Dla większości z nas to sypialnia, a więc ładne łóżka z przytulną pościelą.

Tekst: Joanna Zaguła

Opadły już złote liście i jesień pokazuje nam ostatnio swoja najprawdziwszą twarz. Jest zimno, mokro i ciemno. Najchętniej siedziałbym cały dzień pod kocem. A że siedzenie pod kocem w pracy lub w autobusie odbierane jest wciąż z niejakim zdziwieniem, to polecam siedzenie pod kocem w łóżku wieczorami. Może się komuś wydawać to mało produktywne, ale pod kocem można czytać wartościowe książki i oglądać wartościowe filmy. A poza tym samo łózko może być ładne. Jeśli więc akurat urządzacie sypialnię, mamy dla was pomysły na ładne łóżka. A nawet ci, którzy remontu nie planują, mogą – przy pomocy poduszek, kapy, lampki i kwiatów zaaranżować piękną przestrzeń do odpoczynku.

Romantyczne

 

Łóżko Matha, Sweetpea & Willow

Nie tylko małe dziewczynki lubią pastele. Dorosłe, dojrzałe mądre kobiety też chcą się czasami ukryć pod pierzyną i zasnąć na welurowym niebieskim łóżku. Jeśli decydujecie się na łóżko z obiciem, wybierzcie takie, które ma też zagłówek i szerokie boki. Inaczej pościel zasłoni cały materiał, za który przecież dodatkowo płacicie.

Eleganckie

Kolekcja Holiday 2019, H&M Home

Ciemne pikowane obicie to klasyka gatunku. Pasuje do eleganckich wnętrz, a jednocześnie jest przytulne. Jednak ciemne meble i to jeszcze takie z miękkiego materiału, który zamiast odbijać, pochłania światło, dobrze wyglądają raczej w jasnych pomieszczeniach, a nawet przy samym oknie.

Loftowe

Łóżko z drewna i metalu, Oak Furnitureland

Styl loftowy – to hasło pojawia się w poradnikach wnętrzarskich tak często, że nie wiadomo już nawet do końca, co ono oznacza. Ale dla nas to przede wszystkim prostota i mocna konstrukcja. Lite drewno i stal na przykład. Szlachetne materiały, ale dość surowe. Więc dodajcie do nich ciepły kocyk, żeby milej się na takim łóżku odpoczywało.

Klasyczne

Solidne dębowe łóżko małżeńskie, Oak Furnitureland

Piękne drewno to materiał, który broni się sam. Jest ciepły i daje poczucie bezpieczeństwa, dzięki swojej trwałości. Takie łóżko przywołuje wspomnienia z dzieciństwa. Ułóżcie na nim lnianą pościel i poczujcie się jak na wakacjach na wsi.

Retro

Rattanowa rama łóżka, The French Bedroom Co

Rattanowa kratka w nogach i na wezgłowiu to element konstrukcji w stylu retro i o nieco kolonialnym charakterze. Takie łóżko nie jest jednak ciężkie jak większość antyków. Ażurowe ozdoby dodają lekkości całemu wnętrzu. Do tego jeszcze pościel w kwiatki i jesteśmy w Prowansji.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.