Przyjęcie, ślub, spotkanie rodzinne to te chwile, kiedy chcemy wyglądać jak milion dolarów. Zwykle jednak budzimy się „za pięć dwunasta”, kiedy brakuje już czasu na efekty mezoterapii albo kuracji łączonych dla skóry. Wtedy z pomocą przychodzą zabiegi bankietowe do zadań specjalnych, wśród których prym wiodą kwasy. Jak z nich korzystać? 

kwasy

Są takie chwile, w których chcemy „świecić jak diament”. Bez względu na to, czy są to „wielkie wyjścia” prywatne czy zawodowe, zależy nam na tym, by wyglądać dobrze „właśnie teraz”.  Jak to zrobić? Przy pomocy zabiegów bankietowych, czyli takich, których zadaniem jest natychmiastowa poprawa wyglądu skóry. Czy osiągnięcie efektu odżywienia i błyskawicznego liftingu jest możliwe? Tak! Kosmetolodzy wskazują choćby na kwasy i skuteczne działanie kwasów GABA i glicyryzynowego.

Kwas GABA – król zabiegów bankietowych

Kwas gamma-aminomasłowy, znany jako GABA, jest królem zabiegów bankietowych.  Działa analogicznie do toksyny botulinowej. „Kwas GABA skutecznie hamuje przewodzenie sygnałów nerwowych do mięśni, dzięki czemu szybko i efektywnie redukuje zmarszczki mimiczne” – wyjaśnia Agnieszka Kowalska, Medical Advisor marki Peel Mission. „W naszej linii zabiegowej B-Like jego właściwości przeciwzmarszczkowe wzmacniane są innowacyjnym kompleksem peptydowym oraz zawartością Tripeptydu-1 i Tripeptydu-10” – dodaje. Ten pierwszy – tripeptyd-1 – aktywuje proces regeneracji skóry i stymuluje syntezę glikozaminoglikanów w fibroblastach, a drugi – tripeptyd-10 – zwany jest rekonstruktorem kolagenu.

Kwas glicyryzynowy – regeneracja komórek skóry

O ile w przypadku zabiegów przeciwzmarszczkowych króluje kwas GABA, o tyle kwas glicyryzynowy wiedzie prym w przypadku gabinetowych zabiegów nawilżająco-liftingujących. Pozyskiwany z korzenia lukrecji, dzięki własnościom immunostymulującym i antyoksydacyjnym, pobudza regenerację komórek skóry oraz hamuje działanie hialuronidazy. „Kwas glicyryzynowy jest z powodzeniem używany w salonach kosmetycznych ze względu na swoje łagodne, ale zdecydowanie działanie. Podany w zabiegu Lift Peel dziesięcioprocentowy kwas glicyryzynowy poprawia sprężystość skóry, napięcie i gładkość cery. Co istotne, osiągnięte w ten sposób efekty możemy znacznie przedłużać stosując kosmetyki w do pielęgnacji domowej, które są kontynuacją zabiegu” – mówi Agnieszka Kowalska.

Zabiegi bankietowe i kosmetyka domowa

Jak podkreślają eksperci, istnieją trzy filary perfekcyjnego wyglądu skóry podczas wyjść specjalnych – codzienna pielęgnacja, wykonanie zabiegu bankietowego i przedłużenie jego działania za pomocą produktów zarekomendowanych przez kosmetyczkę. „To bardzo istotne, byśmy stosowały wszystkie trzy filary łącznie” – przypomina kosmetolog. „Tylko w ten sposób szybko osiągniemy oczekiwany efekt i sprawimy, by pozostał widoczny na dłużej. To ważne, ponieważ nawilżona, wypielęgnowana i zdrowa skóra znacznie efektywniej przyjmie składniki, jakie podamy jej w zabiegu. Z kolei profesjonalne produkty do użytku domowego kompatybilne z zabiegiem przedłużą i wzmocnią jego pozytywne działanie. A przecież właśnie o to nam chodzi” – dodaje.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.