Kurtki zimowe nie są tanie, więc warto, wybierając je, zwrócić uwagę na to, co sprawia, że przez kolejne kilka lat nie trzeba będzie sobie zaprzątać głowy zakupami. Kryteriów wbrew pozorom wcale nie jest dużo. Jak wybrać najlepsze okrycie wierzchnie na zimę?

kurtki zimowe

 

Podstawową cechą, jaką muszą wyróżniać się damskie kurtki zimowe, jest ochrona przed chłodem. Jednak warto mieć w pamięci, że można to zapewnić na kilka sposobów. Popularnym typem zimowego okrycia wierzchniego są kurtki puchowe. Mogą być lekkie, ale zawsze dość grube. Można też kupić (np. w sklepie internetowym z odzieżą damską Chic You) kurtkę zimową z podpinką lub kilkuwarstwową. Będą to kurtki nieco cieńsze w dotyku, ale mogą całkiem skutecznie zatrzymywać ciepło. Warto też pamiętać o tym, że niekoniecznie krótkie kurtki będą mniej grzały niż długie. To zależy również od dopasowania pod szyją i w biodrach.

Ważne są materiały

O tym, jaka kurtka sprawdzi się najlepiej w twoim przypadku, mogą zadecydować wykorzystane do jej uszycia materiały. Te naturalne dobrze zatrzymują ciepło, ale niestety w większości kurtek nie są właściwie zaimpregnowane i chłoną wilgoć, a wtedy nie tylko termoizolacja cierpi, ale też rośnie ich waga. Warto wybrać kurtki z włóknami syntetycznymi jako domieszką bądź w ogóle z materiałów syntetycznych. Na niskie temperatury sprawdzają się one średnio, ale jeśli dodać do tego wypełnienie lub podpinkę, wszystko będzie w porządku.

Ważniejsza niż typ materiału, będzie jego jakość. Warto też zwrócić uwagę, by przy wyborze kurtki zimowej postawić na model uszyty starannie, z równymi szwami. To nie tylko pozytywnie wpływa na trwałość odzieży, ale też ułatwia zatrzymywanie ciepła.

Co z krojem?

Wybierając kurtkę, na pewno patrzysz na to, jak będzie na tobie wyglądała. Tymczasem podstawowych fasonów kurtek zimowych dla pań jest ledwie pięć, a różnice między nimi też nie zawsze będą czytelne. Zamiast więc przeglądu listy fasonów, lepiej jest zwrócić uwagę na dwa podstawowe kryteria. Po pierwsze, czy kurtka jest długa, czy krótka – krótsze są bardziej praktyczne, ponieważ nie krępują ruchów, ale dłuższa kurtka dzięki temu, że osłania więcej ciała, może lepiej chronić na przykład przed zimnym wiatrem. Dobrze też jest spojrzeć, czy i gdzie kurtka jest przewężona. Parka będzie węższa w talii, bombka w biodrach, a pilotka ma raczej prosty krój. Przy wyborze kurtki zimowej nie można kierować się tylko utartymi schematami doboru fasonu do sylwetki, bo producenci często tak modyfikują wyjściowe projekty, żeby stały się bardziej uniwersalne.

Kto to produkuje?

Na koniec nie da się jeszcze uciec od wspomnienia o producentach. W końcu przekonanie o niskiej jakości odzieży z niektórych krajów nie wzięło się znikąd. Tak samo jak uznanie włoskich czy francuskich kurtek za te najbardziej trendy ma swoje podłoże w podejściu tamtejszych projektantów. Dobrze by było jeszcze pamiętać o polskich producentach, którzy w ciągu kilku ostatnich lat wespół z węgierskimi i tureckimi szwalniami podbili kilka hermetycznych do tej pory rynków głównie dzięki wyższej jakości swoich wyrobów.

Twoja kurtka zimowa jest już w naszym magazynie!

Przejdź teraz do naszego sklepu – mamy najlepsze kurtki zimowe od producentów z wielu krajów. Dobierzesz też model idealny dla siebie według takich kryteriów, jakie uznasz za słuszne. Stawiamy na jakość i wiemy, że liczy się trwałość. Jesteśmy producentem niektórych sprzedawanych w naszym sklepie modeli – możemy zaoferować świetne ceny na kurtki, których jakość docenisz. Zapraszamy do sklepu online Chic You

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.