Według statystyk większość mężczyzn marzy o długotrwałym powiększeniu penisa. Nie wszyscy jednak się na to decydują. Do skorzystania z zabiegu dopingują ich partnerki, za to powstrzymuje… wstyd. Mimo to powiększanie penisa kwasem hialuronowym stało się prawdziwym hitem wśród zabiegów medycyny estetycznej. Na czym to polega? Odpowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej.

Podobno to partnerki namawiają swoich mężczyzn na zabieg powiększania penisa. Sami panowie bardzo rzadko decydują się na taki krok…

urszula-brumer-fot-anna-ciupryk

To prawda. Panie są zdecydowanym „motorem sprawczym” decyzji o zabiegu. Dlaczego? Po pierwsze, dlatego, że kobiety bardziej interesują się medycyną estetyczną i najnowszymi nowinkami w tej dziedzinie (choć mężczyźni powoli im dorównują). Po drugie, to one są w stanie namówić partnerów na wstępne konsultacje u lekarza. Sami mężczyźni rzadko się zjawiają z własnej woli. Hamuje ich głównie wstyd. Kiedy jednak już pojawią się w gabinecie medycyny estetycznej i zdecydują się na zabieg, nigdy potem tego nie żałują.

Na czym polega metoda powiększania penisa kwasem hialuronowym?

Jak powiększyć penisa?

Produkt na bazie kwasu hialuronowego (czyli naturalnego składnika wielu tkanek człowieka) pozwala na bezpieczne i szybkie powiększanie członka. Podaje się go miejscowo za pomocą specjalnej kaniuli. Dzięki temu zwiększa się jednocześnie jego grubość i objętość, a aplikowany preparat ma postać żelu i jest całkowicie bezpieczny. Zabieg odbywa się przy miejscowym znieczuleniu, w sterylnych warunkach sali zabiegowej. Jak każdy zabieg tego typu, może być nieco nieprzyjemny, głównie ze względu na intymną okolicę, ale ma za to co najmniej kilka zasadniczych plusów.  Po pierwsze efekty widoczne są od razu. Dochodzi do pogrubienia penisa ok. 2,5 -3 cm w obwodzie oraz wydłużenia go o 1-2 cm w zwodzie. Po drugie spotkanie z lekarzem trwa krótko, bo maksymalnie do godziny.

Czy są jakieś przeciwwskazania do skorzystania z tej metody?

Na pewno zaliczyłabym do nich wszelkie choroby przewlekłe. Zarówno te związane z tkanką łączną, jak i z układem krzepnięcia. A także zmiany zapalne i ropne w okolicach pachwin. Zabieg mija się też z celem, jeśli pacjent ma problemy z potencją. W takim wypadku powinien raczej poszukać pomocy u psychologa lub urologa, a nie u chirurga czy lekarza medycyny estetycznej.

Czy zdarzają się powikłania?

Przez około tydzień lub dwa tygodnie po zabiegu może utrzymywać się niewielki
obrzęk. Czasami występują też w tym czasie nierówności na penisie, ale nie jest
to powód do zmartwień, ponieważ z czasem się one równomiernie rozprowadzają.
Sprawdzamy to zresztą zawsze na wizytach kontrolnych, a w razie potrzeby
natychmiast korygujemy nierówności, podając więcej preparatu. Jeżeli natomiast
pacjent dojdzie do wniosku, że jest go zbyt dużo, nadmiar można usunąć w podobny
sposób jak podawanie.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu powiększenia penisa?

Efekty utrzymują się do dwóch lat. Nie ma przeciwwskazań, by powtarzać zabieg wielokrotnie. Zdarzają się sytuacje, że po rozpoczęciu normalnego życia płciowego (po zalecanym kilkutygodniowym okresie wstrzemięźliwości) pacjenci zgłaszają się ponownie po dwóch – trzech miesiącach, by dodać kilka mililitrów preparatu i jeszcze zwiększyć obwód członka. Jest to oczywiście możliwe i nie niesie za sobą powikłań.

Czy należy w jakiś sposób przygotować się do zabiegu, np. unikając współżycia?

Nie, niezbędna jest jedynie depilacja okolic intymnych. Natomiast co do współżycia, nie ma żadnych przeciwwskazań. Jeśli natomiast chodzi o kontakty seksualne po zaaplikowaniu preparatu, wskazana jest wstrzemięźliwość przez co najmniej dwa tygodnie.

Jak powiększyć penisa?

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.