Szorstkość, przesuszenie, łamliwość? Włosy, a szczególnie włosy suche, poddawane zabiegom stylizacyjnym, koloryzacji i rozjaśnianiu wymagają zaawansowanej pielęgnacji przy użyciu kosmetyków najwyższej jakości. Odżywka i maska powinny być dobrane do ich potrzeb.

włosy suche i maska do włosów

Włosy suche – jak sobie z nimi radzić?

Suche włosy skłonne są do niezdyscyplinowania podczas stylizacji oraz uszkodzeń, powstających na skutek rozczesywania, kontaktu z niewłaściwie dobranymi kosmetykami oraz w efekcie częstego obciążania ich stylizacją. Pozbawione sprężystości włosy łamliwe zaczną wypadać i niedługo możesz poszukiwać sposobów na przerzedzenie. Aby temu zapobiec, warto zaoferować włosom kompleksową pielęgnację. Wymagają one doskonałego nawilżenia i odżywienia. Zarówno skóra głowy jak i włosy mogą być narażone na wiele czynników, które dodatkowo wymagają działania. 

Jaka maska sprawdzi się do włosów suchych?

Na suche pasma sprawdzi się wysokiej jakości maska do włosów, posiadająca naturalne ekstrakty, pozbawiona silikonów i innych, sztucznych składników. Dzięki naturalnemu bogactwu wyciągów roślinnych maska do włosów suchych wnika w głąb każdego włosa, nawilżając go od wewnątrz, a z zewnątrz otulając ochronnym filmem. Najlepiej w tej roli spisują się oleje, zawarte w roślinach. Olej z orzechów makadamia, migdałów, a także mleczko kokosowe, wyciąg z bananów, masło shea w naturalny sposób chronią włosy przed utratą wilgotności, pokrywając je warstwą, dzięki której wyglądają zdrowo, są pełne blasku i odżywione od wewnątrz. 

Jak najlepiej stosować maskę na włosy suche?

Jeśli masz suche włosy, nie unikaj ich mycia w potrzebnych momentach. Rzadkie mycie, by nie zaburzyć bariery ochronnej włosów nie jest sposobem na uniknięcie ich przesuszenia, łamliwości, a w konsekwencji skrócenia cyklu życia włosa i przedwczesnego wypadania pasm. Dobierz kosmetyki do włosów suchych, dzięki nim zyskasz efekt zdrowo wyglądających pasm a rozczesywanie ich po myciu nie będzie wiązało się z łamliwością i wypadaniem. Włosy suche warto regularnie odżywiać za pomocą maski. Najlepiej stosować ją po umyciu, wcierając zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa na długości od połowy do końcówek. Aplikacja maski przy skórze głowy nie jest wskazana z uwagi na szybsze przetłuszczanie się włosów i możliwość zbytniego ich obciążenia. 

Jaki efekt osiągniesz, regularnie stosując maskę do włosów suchych?

Regularna pielęgnacja włosów za pomocą odpowiednio dobranej maski pozwala uniknąć zniszczenia i łamliwości włosów oraz przerzedzenia fryzury. Suche włosy powinny być regularnie pokryte ochronnym filmem, który pozostaje na włosach po użyciu kosmetyków. Włosy nie będą wtedy nadmiernie skłonne do łamliwości nawet podczas rozczesywania po myciu. Efektowną fryzurę przy włosach suchych osiągniesz jedynie dzięki regularnemu stosowaniu kosmetyków. Wysokiej jakości produkty nawilżające odżywiające włosy suche opierają się o składniki naturalne, dopasowane do ich potrzeb. Unikniesz matowych, puszących się, łamliwych włosów i zwiększysz ich podatność na układanie. Dzięki właściwemu odżywieniu włosy suche odzyskają blask i sprężystość, będą prezentowały się zdrowo i efektownie bez względu na typ fryzury, którą wybierzesz. 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.