Cena smartwatcha dla dziecka to cena jego bezpieczeństwa w czasie, gdy nie sprawujemy nad nim osobistej opieki. Biorąc pod uwagę zaawansowanie technologiczne oraz możliwości komunikacyjne i kontrolne, jakie daje smartwatch, należy uznać, że to urządzenie naprawdę niedrogie. Zakup wybranego smarwatcha oraz założenie i opłacanie konta w polskiej aplikacji umożliwiającej zarządzanie nim to kwota, na którą możesz sobie pozwolić. Sprawdź, ile kosztuje smartwatch dla dziecka.

smartwatch dla dziecka - ile kosztuje

Bezpieczeństwo dziecka, poczucie komfortu rodziców

Melvin Kranzberg, profesor historii technologii (Georgia Institute of Technology), autor słynnych „Kranzberg’s Laws”, czyli „Praw Kranzberga”, które stanowiły podstawę do zrozumienia złożonych relacji między technologią a społeczeństwem, pisał, że technologia nie jest ani dobra, ani zła; nie jest również neutralna.

Zdanie to, określane mianem pierwszego prawa Kranzberga, oznacza, że technologia ma wpływ na społeczeństwo i może prowadzić zarówno do pozytywnych, jak i negatywnych konsekwencji, a jej oddziaływanie zależy od kontekstu i sposobu, w jaki jest używana.

Smartwatch dla dziecka może więc być uznany za elektroniczną smycz i brak zaufania, ale także za doskonałe urządzenie zapewniające bezpieczeństwo twojemu dziecku, tobie zaś komfort bycia zaangażowanym i czujnym rodzicem także wtedy, gdy np. obowiązki zawodowe uniemożliwiają ci sprawowanie osobistej nad nim opieki.

Co równie ważne, smartwach, który:

  • dzwoni i odbiera połączenia tak samo, jak zwykły telefon,
  • pozwala rodzicowi wysłać do dziecka krótką wiadomość tekstową (dziecko odpowiedzieć mu wiadomością głosową nagraną przez zegarek!),
  • dzięki przyciskowi SOS umożliwia dziecku uruchamianie alertów SMS, notyfikacji i połączeń telefonicznych do wybranych dorosłych opiekunów,

to gwarancja, że bez względu na okoliczności młody człowiek zostaje w kontakcie z rodzicem lub inną osobą, która w porę udzieli mu wsparcia bądź zareaguje w sytuacji zagrożenia.

Smartwatch – inteligentny strażnik

Bezpieczeństwo nie ma ceny, ale urządzenie, które je zapewnia – tak. Smartwatch to bardzo inteligentny strażnik. Możesz wybrać taki model, który skonfigurujesz zgodnie z własnymi potrzebami i mając na uwadze cyfrowe umiejętności dziecka.

Najmłodszym użytkownikom (3-6 lat) warto podarować Child Watch Mini. To najmniejszy z modeli współpracujących z aplikacją CALMEAN, ale wcale nie najmniej funkcjonalny! Za niecałe sto złotych otrzymujesz smartwatch o pełnej funkcjonalności – z możliwością połączeń telefonicznych, lokalizacją GPS, opcją SOS oraz wywołania połączenia nasłuchowego. Jeśli masz drugie, starsze dziecko, które używa smartfona, w ramach pakietu CALMEAN możesz gratis skonfigurować kontrolę rodzicielską dla obydwojga dzieci: teraz będziesz kontrolować smartwatcha jednego dziecka, oraz telefon komórkowy drugiego.

Smatwatche dla nastolatków (11+), np. wodoodporny Video Watch 4G to już znacznie szersza gama funkcjonalności. Wymieniony model za nieco ponad czterysta złotych oferuje m.in.: wideorozmowy oraz funkcję white-listy numerów tzn. określenie, gdzie dziecko może dzwonić i telefony od jakich numerów odbierać, ale także daje dostęp do sklep z aplikacjami, dzięki czemu dziecko (po uprzedniej zgodzie rodzica) będzie mogło zainstalować dodatkowe aplikacje na swoim zegarku!

Sprawdź najlepsze smartwatche dla dziecka z funkcją dzwonienia – https://www.calmean.com/produkty-calmean/child-watch/

Na czym polega przewaga smartwatcha dla dziecka nad smartfonem?

Nawet dzieci, które mają swoje telefony, często je wyłączają, wyciszają, wrzucają na dno plecaka, co powoduje, że rodzice na wiele godzin tracą z nimi kontakt. Nakaz wyłączania telefonów w szkole także może powodować problemy z komunikacją i kontrolą rodzicielską.

Smartwatch dla dzieci jest dyskretny, nie zwraca uwagi bardziej niż tradycyjny zegarek, nie przeszkadza podczas lekcji. Zapięty na nadgarstku gadżet trudniej zgubić niż smartfon włożony byle jak do kieszeni.  Wodoodpornego smartwatcha nie trzeba zdejmować podczas mycia rąk, pod prysznicem czy podczas zajęć na basenie.

W kategorii smartwatchy dla dzieci można znaleźć różnorodne modele, począwszy od tych przeznaczonych dla najmłodszych, którzy potrzebują prostych w obsłudze funkcji komunikacji z rodzicami dających poczucia bezpieczeństwa, aż do bardziej zaawansowanych wersji sportowych, dedykowanych aktywnym nastolatkom.

Materiał partnera 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.