Kiedyś, żeby zobaczyć najwybitniejsze dzieła mistrzów malarstwa, ustawialiśmy się w kolejkach do muzeów i galerii. Dziś za pośrednictwem nowych rozwiązań technologicznych, takich jak telewizor The Frame Samsung, sztukę mamy na wyciągniecie ręki.

Położona w zabytkowym centrum Florencji, prestiżowa Galeria Uffizi jest jednym z najważniejszych muzeów na świecie, którego zbiory obejmują bogatą kolekcję dzieł renesansu. Dzięki porozumieniu z galerią, w ramach Art Store użytkownicy telewizora The Frame 2018 mogą podziwiać dzieła Botticellego, Leonarda da Vinci, Eugène Delacroix, Piero della Francesca, Lorenzo Monaco, Rosso Fiorentino i wielu innych twórców. W kolekcji znalazły się m.in. „Alegoria wiosny”, „Narodziny Wenus” Botticellego oraz „Zwiastowanie” autorstwa da Vinci.

Muzeum Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa, znane również jako Te Papa, co oznacza „nasze miejsce”, pełni rolę galerii sztuki i muzeum narodowego Nowej Zelandii. Kolekcja tej placówki obejmuje dzieła Anthony’ego Copley Fieldinga, Franka Edwarda Clarke’a, Johannesa Keulemansa – piękne obrazy i szkice przyrody, takie jak „Zachód słońca w Hastings”.

Z kolei Muzeum Van Gogha, będące instytucją poświęconą twórczości tego holenderskiego malarza, szczyci się największą na świecie kolekcją jego obrazów i rysunków. Użytkownicy Art Store będą mogli uzyskać dostęp do takich dzieł jak „Żółty dom”, „Sypialnia”, „Słoneczniki” i wielu innych arcydzieł holenderskiego mistrza.

Wyświetl działo sztuki

The Frame Samsung oferuje użytkownikom innowacyjne sposoby wybierania i wyświetlania dzieł sztuki, które można teraz podzielić według kolorów, kompozycji i innych kryteriów. Ponadto widzowie mogą tworzyć własne galerie sztuki i pokazy slajdów na telewizorze w sposób podobny do listy odtwarzania muzyki, z możliwością ustawienia przedziałów czasowych od 10 minut nawet do tygodnia.

Aby dzieła sztuki wyglądały jeszcze bardziej realistycznie, czujniki dostosowują poziom jasności zgodnie ze światłem otoczenia w pomieszczeniu. Z kolei czujniki ruchu umożliwiają automatyczne wyłączenie telewizora, gdy nikogo nie ma w pobliżu.

Art Store

Współpracując z muzeami i galeriami sztuki Samsung dąży do poszerzenia globalnego znaczenia Art Store, czyli specjalnie zaprojektowanej platformy dostępu do sztuki, która zmienia rolę i sposób wykorzystania telewizora w domu. Dzięki tej współpracy, światowej sławy arcydzieła trafią bezpośrednio do domów klientów Samsung. A to wszystko dzięki The Frame – jednemu z najbardziej innowacyjnych telewizorów na rynku.

Telewizor The Frame został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej dopasować się do wnętrza i preferencji użytkownika. Można zamontować go na ścianie za pomocą zestawu No Gap lub wyeksponować na jednym z kilku eleganckich stojaków. Użytkownicy mają także do wyboru opcjonalne, łatwe w wymianie ramki, które  dostępne są w czterech kolorach: białym, czarnym, beżowym i orzechowym. The Frame 2018 będzie się prezentował niczym obraz na ścianie również dzięki zastosowaniu jednego, niemal niewidocznego przewodu One Invisible Connection Samsung, który służy jednocześnie do zasilania i przesyłania danych audio-wideo.

Telewizor The Frame dostępny jest w rozmiarach, od 43 do 65 cali wraz z systemem montażu No Gap w komplecie.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.