Wielkanoc ma swojej symbolice urok wiosny, piękno rodzącego się życia i harmonię kojarzącą się z rodzinnymi wartościami. Spotykamy się wtedy na tradycyjnym śniadaniu, zjadamy smakołykami i czerpiemy radość z poczucia wspólnoty. Jak zaaranżować naszą przestrzeń, aby podkreślić wyjątkową atmosferę świąt? Oto kilka inspiracji na dekoracje wielkanocnego stołu.
Styl Grandmillennial
Powstał jako odpowiedź dla chłodnego minimalizmu. Pokochaliśmy go za przytulność i nostalgię (dlatego bywa pieszczotliwie określany „granny chic”, czyli sznytem babci), które stały się podstawą do wykreowania aranżacji łączących tradycyjne dekoracje wielkanocnego stołu z nowoczesnością dostosowaną do wymagań młodych osób. Jego esencją są marszczenia, wzorzyste tekstylia, porcelana o oryginalnych wzorach i kształtach i motywy kwiatowe, wprowadzające sielski klimat. Efekt? Niespotykana paleta kolorów i stylistyka wprowadzająca elementy vintage. Naszym zdaniem trudno o lepszy styl, jeśli mówimy o aranżacji stołu na Wielkanoc 2023.
Styl Modern Organic
Styl Modern Organic ściśle trzyma się prostej, naturalnej palety barw. Typowe dla niego kolory to odcienie bieli, beżu, szarości i akcenty czerni. Styl ten jest ukłonem w stronę natury i jej form, ale z wyraźną nutą surowej nowoczesności. Spokój to główna cecha wnętrz w stylu Modern Organic. Beżowa i szara kolorystyka jest tłem dla naturalnych form i materiałów. Do aranżacji z drewnem i rattanem warto dodać modernistyczne, czarne meble, które wprowadzą ożywczy kontrast. Powstanie miejsce, w którym każdy poczuje się zrelaksowany i rozluźniony. Ławka zamiast krzeseł? To jeden z ulubionych trików. Sprawdzi się w sytuacjach, kiedy świąteczny stół musi ugościć więcej osób niż zazwyczaj! Świąteczna aranżacja nie może obyć się bez stylowych ozdób! Styl Modern Organic stawia na pióra, bawełnę, trawę pampasową, lubi obłe kształty, jak np. naturalne, nakrapiane jajka i nierównomierne powierzchnie.
Styl romantyczny
Tworzą go stonowane kolory, wytworna porcelana w stylu klasycznym o ponadczasowym pięknie, np. udekorowana subtelnym wzorem z połyskującymi elementami z 18-karatowego złota jak ta z kolekcji Fyrklövern Victoria), smukłe kieliszki, złote sztućce, lniane serwetki o surowej strukturze, rattanowe dekoracje nawiązujące do natury, np. w kształcie ptasich gniazd z elementami piór i żywe rośliny: bazie, kwiaty w wazonie, hiacynty ustawione w małych doniczkach na stole.