Czy seks w hotelu jest lepszy niż w domu?

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy nad morze, w góry, nad jeziora, w strony dalekie i bliskie. To dobra wiadomość dla tych, którzy lubią seks. Czyli dla wszystkich.

Tekst: Iza Kołodziej

Właściciele amerykańskiej aplikacji przeznaczonej dla turystów HotelTonight zlecili przeprowadzenie interesującego badania dotyczącego uprawiania seksu w pokojach hotelowych. Celem było sprawdzenie, czy seks na wyjeździe smakuje lepiej niż w domu. W badaniu dotyczącym wpływu otoczenia na jakość doznań erotycznych wzięło udział ponad 2200 osób z 11 krajów.

Gdy nikt nie przeszkadza

Wyniki różniły się w zależności od narodowości, choć generalnie wszyscy przyznali, że wypad poza dom zwiększa apetyt na erotyczne igraszki. Seks w pokoju hotelowym polecają szczególnie Meksykanie, Australijczycy, Amerykanie oraz Brytyjczycy. Niewiele widzą w nim natomiast Niemcy oraz Rosjanie.

Większość badanych deklarowała, że będąc z partnerem w pokoju hotelowym uprawia seks częściej oraz dłużej niż w domu. Na pytanie, dlaczego tak się dzieje, badani najczęściej wybierali odpowiedzi: „na wyjeździe jesteśmy bardziej zrelaksowani”, „w hotelu nikt nie przeszkadza”, „poza domem nie dbam o sąsiedztwo”.

Co najciekawsze, większość partycypantów ankiety uznała, że w nocując w hotelu zarówno oni sami czują się lepszymi kochankami, jak i ich partnerzy stają się bardziej atrakcyjni niż zwykle. Jak to możliwe?

Widok na nieznany port

Wyjaśnienia szukał między innymi znany szwajcarski filozof Alain de Botton. Jego zdaniem kluczową rolę tego hotelowego fenomenu gra zmiana otoczenia.

„W pokoju hotelowym kochamy się na nowo z radością, bo odkrywamy, że za rolami, których granie wymusza na nas codzienność, wciąż kryją się te same osoby, jakie niegdyś obudziły w sobie niezwykłe pożądanie. Widok na nieznany port, podarunkowy kosz owoców czy odmienny niż zwykle  kąt padania światła słonecznego na ścianę sprawia, że patrzymy na kochanka tak, jakbyśmy go widzieli po raz pierwszy w życiu” – napisał filozof.

Według de Bottona efekt nowości potrafi zdziałać cuda. Dlatego warto podróżować również po to, by zbierać nowe, ekscytujące doświadczenia seksualne. Jeśli wierzyć wynikom zebranym przez aplikację HotelTonight, można to zrobić u boku swojego wieloletniego partnera.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.