Każda Młoda Para chce, by jej wesele zostało w pamięci gości na długo. Właśnie dlatego decyduje się na rozmaite atrakcje, które mają ożywić i umilić uroczystość. W ostatnim czasie na popularności zyskuje wynajem barmana, który ma serwować kolorowe drinki, a być może także urządzić pokaz sztuczek barmańskich. Czy naprawdę warto go zatrudnić? Oto kilka dowodów na „tak”.

1. Kolorowy drink jako alternatywa dla wódki

Czasy się zmieniają, a przy tym upodobania co do spożywanych alkoholi. Mimo iż nadal wódka jest podstawowym alkoholem na weselach, to zaczynają doganiać ją również inne trunki. Wiele osób decyduje się na stworzenie stolika z rozmaitymi napojami wysokoprocentowymi. Okazuje się bowiem, że drinki nie są już tylko domeną kobiet. Panowie również często się na nie decydują, by poznać nowe smaki. Dzięki obecności barmana na weselu będą mieli możliwość skosztowania czegoś innowacyjnego.

2. Atrakcja w formie pokazu

Wykwalifikowany barman ma w swojej ofercie urządzenie pokazu. W trakcie jego trwania chwali się posiadanymi umiejętnościami. W bardzo ciekawy, wyszukany sposób nalewa drinki, żongluje butelkami itp. Takie przedstawienie przyciąga uwagę gości w każdym wieku, którzy po nim chętniej decydują się na degustację wykonanych napojów. Barman na weselu może również zająć się animacjami. Często pełni funkcję wodzireja, przewodnika po niektórych (najczęściej alkoholowych) zabawach. Swoim doświadczeniem chętnie dzieli się z gośćmi i oferuje pomoc przy nauce najprostszych do opanowania sztuczek.

3. Barman również dla najmłodszych

Kolorowe, z dodatkami owoców, a także różnymi dekoracjami (słomki, parasolki, owoce z krepiny) drinki, oczywiście w formie bezalkoholowej są wspaniałą atrakcją dla dzieci. Maluchy i młodzież poczują się docenieni, a także wyróżnieni, że ktoś specjalnie dla nich przygotował takie atrakcyjne napoje. Zazwyczaj tą grupkę gości weselnych najtrudniej jest odciągnąć od drink baru, ale dzięki temu ich rodzice mogą spokojnie bawić się na parkiecie.

4. Przenośne miejsce pracy

Profesjonalni barmani przyjeżdżają na salę weselną ze swoim sprzętem. Posiadają stałe miejsce pracy, które dobrze znają, a to bardzo ważne by ich działania były płynne. Dzięki temu ani Para Młoda, ani właściciel sali weselnej nie musi martwić się o zapewnienie mebli barowych, a także wszystkich akcesoriów potrzebnych do przygotowania drinków. Wówczas wystarczy jedynie zapewnić przestrzeń, w której zostanie rozstawione stanowisko pracy barmana.

5. Jaki to koszt?

Cena wynajmu barmana na wesele będzie zależała od wielu czynników. Niektórzy od razu skreślają go z listy atrakcji, myśląc, że wydadzą fortunę na jego usługi. Nie biorą jednak pod uwagę tego, że kolorowe drinki wykonywane przez barmana odciągają gości od podstawowych alkoholi. Co za tym idzie można ich kupić mniej i zaoszczędzić. Wybierając tę atrakcję należy z jej wykonawcą podpisać umowę, w której zawarte zostaną elementy jego obecności. Należeć do nich będą: czas, w którym barman będzie obecny na przyjęciu, pokaz/pokazy sztuczek barmańskich, koszt dojazdu na uroczystość, własny asortyment (napoje, alkohole, przenośny bar), renoma samego barmana, a także miejsce wykonywania usługi. W ostatnim elemencie chodzi o fakt, że ceny za usługi mogą różnić się w zależności od regionu. Większe miejscowości zazwyczaj mają wyższe stawki. Na temat barmana warto poczytać więcej, choćby w tym miejscu https://wedding.pl/barman-na-wesele. Warto jest porównywać oferty różnych wykonawców i sprawdzać, co wchodzi w zakres ich usług podstawowych, a za co przyjdzie Młodej Parze dodatkowo zapłacić. Należy pamiętać również o tym, że jeden barman wystarczy na maksymalnie 50 gości. Jeśli organizowana jest większa uroczystość, to konieczne będą usługi co najmniej dwóch artystów.

Na koniec bardzo istotna kwestia, a mianowicie umowa. Jeśli barman zostanie już wybrany, należy sporządzić jak najdokładniejszy dokument zawierający wszystkie elementy obecności wykonawcy. Pomoże to uniknąć niemiłych sporów po weselu dotyczących kwestii finansowych.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.