Czy wiecie, że program do pierwszego urządzenia analitycznego, czyli prototypu komputera, stworzyła kobieta? Angielska matematyczka i informatyczka Ada Lovelace uważana jest za pierwszego programistę, a właściwie programistkę, na świecie!  

shutterstock_92526319

Tymczasem w dzisiejszym świecie, wśród zawodów zdominowanych przez mężczyzn (kierowcy zawodowi, piloci, hydraulicy, elektrycy) są również programiści! Według szacunków Komisji Europejskiej, kobiety stanowią zaledwie 10% wszystkich specjalistów z sektora IT.

Eksperci uważają, że taki niski odsetek kobiet w tej branży to wynik stereotypowego postrzegania zawodu programisty. Branża IT odstrasza kobiety, bo przedstawiana jest jako trudna i wysoce specjalistyczna.

shutterstock_320708897

Tegoroczny raport TMT Predictions wykazał, że do końca 2016 roku w krajach rozwiniętych kobiety będą zajmowały mniej niż 25 proc. stanowisk związanych z informatyką. Raport podkreśla również, że brak zróżnicowania płci w IT stanowi istotny problem zarówno pod względem społecznym, jak i ekonomicznym.

Tymczasem zostać programistką nie jest wcale trudno! Ta zmiana jest dostępna na wyciągnięcie ręki dla każdej pani, niezależnie od wieku, wcześniejszego wykształcenia, czy kompetencji. Przekonały się o tym bohaterki filmu.

Może z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet warto spróbować zrobić dla siebie coś nowego? Odwagi!

2 komentarze
  1. Kobiety potrafią doskonale radzić sobie w każdej sytuacji! Wystarczy im pozwolić się wykazać, a z całą pewnością przyniesie to masę korzyści :)

    Wkrótce zapraszamy na nowy portal HRownia, na którym dowiecie się o problemach na rynku pracy i poznacie propozycje pokonywania ich.

    hrownia.pl

  2. Kobiety już wielokrotnie udowodniły, że potrafią doskonale radzić sobie w każdej sytuacji. Kobieta pracownik to cenny zasób każdej firmy. Należy jedynie dać Paniom szansę, a z całą pewnością pokażą, na co je stać!

    Wkrótce zapraszamy na nowy portal HRownia, w którym dowiecie się wiecej odnośnie problemów związnaych z rynkiem pracy i poznacie nasze propozycje na uporanie się z nimi!
    hrownia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.