Cellulit dotyka kobiety w niemalże każdym wieku. A choć jest to przypadłość powszechna, zrozumiała jest potrzeba zminimalizowania widoczności tzw. pomarańczowej skórki. Jak pozbyć się nieestetycznego cellulitu na nogach, by móc znów cieszyć się gładką skórą?

cellulitu

 

Cellulit to nic innego jak patologiczne zmiany w tkance podskórnej, spowodowane nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Atakuje on w miejscach, w których zazwyczaj gromadzi się najwięcej tłuszczu – na pośladkach, biodrach czy brzuchu.

Zbyt duże i źle umiejscowione komórki tłuszczowe uciskają na pobliskie naczynia krwionośne i limfatyczne, znacznie utrudniając przepływy i wymianę składników przemiany materii. Gromadząca się woda, toksyny i inne metabolity zalegają w tkankach, prowadząc do powstania cellulitu.

Kogo się zmaga z cellulitem?

Problem ten dotykać może kobiety w każdym wieku, ale dość mocno skorelowany jest ze zmianami hormonalnymi, a więc wzmaga się w okresie dojrzewania, ciąży czy podczas menopauzy. Pojawianie się cellulitu jest też związane ze sposobem odżywiania, aktywnością fizyczną i poziomem stresu na co dzień.

Sposoby na pozbycie się cellulitu

Na szczęście sposobów na walkę z „pomarańczową skórką” jest całkiem sporo. Warto wypróbować kilka metod, by znaleźć tę najbardziej odpowiadającą twoim preferencjom.

  1. Aktywność fizyczna – niezwykle istotna dla twojego zdrowia, ale także dla efektów wizualnych! Regularne uprawianie sportu, niezależnie od tego, czy jest to joga, bieganie, boks czy koszykówka – pozwala pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz przyspiesza przepływ limfy, umożliwiając szybsze odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii.
  2. Odpowiednia dieta – produkty spożywcze bogate w sól, wysoko przetworzone, słodkie i tłuste sprzyjają powstawaniu „pomarańczowej skórki”. Warto więc wprowadzić do swojej diety przede wszystkim dużo owoców, warzyw i pokarmów zawierających błonnik roślinny. Oprócz utraty nadwyżek masy przyspieszą one proces pozbywania się toksyn z organizmu.
  3. Nawodnienie organizmu – woda jest niezbędna do prawidłowej pracy naszego ciała. Również w przypadku cellulitu odgrywa kluczową rolę. Odpowiednie nawodnienie zapobiega powstawaniu zaburzeń wymiany płynów w tkankach, a co za tym idzie – ogranicza zatrzymywanie się ich w niepożądanych miejscach i tworzeniu się grudek.
  4. Masaż – masaż antycellulitowy wykonywany specjalną techniką lub przy udziale specjalnych urządzeń, ma za zadanie poprawić ukrwienie i przepływ limfy w miejscu obecności cellulitu, co pozwoli na szybsze pozbycie się złogów tłuszczu i odprowadzenie toksyn. Masaż można wykonywać fusami kawowymi (zawarta w nich kofeina dodatkowo przyspiesza cały proces), szczotkami, rolkami z wypustkami bądź bańkami antycellulitowymi. Duży wybór produktów z kategorii masażery znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/sport/sprzet-do-masazu/masazery,4117080604,s
  1. Profesjonalne zabiegi w gabinetach – to skuteczna, jednak stosunkowo droga metoda walki z „pomarańczową skórką”. W domowych warunkach możemy skorzystać z urządzeń do drenażu limfatycznego, skutecznego szczególnie na cellulit na nogach.

Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność i wytrwałość w walce z cellulitem. Problem nie zniknie po pierwszym zabiegu czy wypiciu litra wody – zdrowe nawyki należy wprowadzić i utrzymywać przez dłuższy czas. Warto także połączyć kilka metod, by kompleksowo rozprawić się z nieestetycznymi grudkami tłuszczowymi. Powodzenia!

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.