Wtórność aranżacyjna to bezapelacyjnie największy problem współczesnej architektury. Powtarzające się i mało oryginalne rozwiązania skutkują odczuciem wszechobecnej nudy. Wydaje się zatem, że aktualne trendy wykończeniowe już niczym nie mogą zaskoczyć, jednak czasami wystarczy kilka dobrych pomysłów i wyczucie stylu. Oto inspirujące aranżacje, dzięki którym twój dom stanie się wyjątkowy!

Pomysł na łazienkę inną niż wszystkie

aranżacje wnętrz - łazienka

Łazienka jako pomieszczenie sanitarne rzadko kojarzy się z możliwością wykorzystania bardziej zróżnicowanych rozwiązań aranżacyjnych. Nic jednak bardziej mylnego! Postaw na nowoczesne aranżacje inspirowane zapachem żywicy i drewna oraz klimatem domku na skraju lasu, a uzyskany w ten sposób efekt całkowicie przełamie sztywne zasady wykończenia pomieszczenia tego typu. Wystarczy do klasycznych, wolnostojących elementów armatury łazienkowej dobrać płytki podłogowe drewnopodobne i połączyć je ze stłumionym, ciepłym oświetleniem. W ten sposób zamiast zimnej, sterylnej łazienki zyskasz przytulne pomieszczenie, z którego domownicy nie będą chcieć wychodzić (to z kolei inny problem, który może rozwiązać… druga łazienka)!

Żywiołowa kuchnia w… minimalistycznym stylu

Charakterystyczna dla południowych krajów odwaga w komponowaniu prostych, a jednocześnie żywiołowych aranżacji domowych, wydaje się być niemożliwa do odwzorowania w polskich warunkach. Tymczasem uzyskanie takiego efektu jest banalnie proste, a jedynym ograniczeniem będzie Twoja odwaga. Warto oprzeć proces wykończenia kuchni na trzech kolorach, z czego dwa z nich będą stanowić barwy monochromatyczne, natomiast funkcją trzeciego będzie przełamanie charakterystycznego dla większości kuchni chłodu. Zdecyduj się na jasne blaty, wiszące lampy oświetleniowe oraz ciepłe gresy jako płytki kuchenne, natomiast ściany pomieszczenia wykończ kafelkami – koniecznie w intensywnych kolorach, np. odcieniach zieleni, niebieskiego i czerwieni. Powiew powietrza znad Morza Śródziemnego w samym sercu Twojego domu gwarantowany!

Ceglasta surowość w salonie z aneksem

Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest również wykorzystanie cegły jako dominującego materiału wykończeniowego. Charakterystyczna faktura i intensywne odcienie ceglastych wykończeń sprawiają, że wybór takiej opcji sam w sobie wystarcza, aby nadać pomieszczeniu żywiołowości. Świetnym miejscem na wyłożenie ścian pomieszczenia cegłą są salony z aneksem, jednak warto pamiętać o zachowaniu umiaru już na etapie planowania wykończenia. W większości przypadków aranżacja tylko jednej ściany w ten sposób wystarcza, aby cały wystrój nabrał charakteru. Przesada jest zatem (zawsze) niewskazana, ponieważ cegły dekoracyjne są rewelacyjnym materiałem, jednak w niewłaściwych proporcjach mogą całkowicie zdominować wybrane pomieszczenie.

Aranżacje przedpokoju – kamień dekoracyjny 

aranżacje wnętrz - kamień

Przedpokój jest integralną częścią domu, dlatego poszukując alternatyw wykończeniowych, nie można zapominać o jego aranżacji. Minimalistyczna biała farba na ścianie to za mało, aby pomieszczenie to wzbudzało ciekawość odwiedzających, dlatego w przypadku większych metraży warto zdecydować się na dekoracyjne płytki ścienne położone na ściany w przedpokoju. Możliwości jest wiele – od gresów, aż po forniry – a do zalet takiego rozwiązania z pewnością można zaliczyć estetykę i fakt, że powierzchnia użytkowa przedpokoju nie zostanie w żaden sposób zmniejszona.

Sypialnia – inspiracja z lamelami i ciepłymi barwami

Na ciekawe rozwiązania aranżacyjne zasługuje też sypialnia, w której rewelacyjnie sprawdzają się lamele ścienne w jasnych odcieniach brązu. Dodając do nich ciemniejsze elementy wykończeniowe – począwszy od farby pokrywającej ściany, aż po meble – można uzyskać efekt nowoczesnej i nowatorskiej sypialni, która idealnie sprawdzi się jako miejsce wartościowego odpoczynku. Wnętrze twojego domu lub mieszkania nie musi być nudne. Wystarczą odwaga i pomysł, dzięki którym stworzysz swoją unikalną przestrzeń!

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.