To już dziś! Światowy Dzień Walki z Rakiem i nietypowy happening na Rynku Starego Miasta w Warszawie!

Czwartego lutego mieszkańcy Warszawy będą mogli wziąć udział we wspólnym tańcu na lodzie, by symbolicznie pokazać, że znają kroki w zmniejszaniu ryzyka zachorowania na raka. W wydarzeniu udział wziąć może każdy – wystarczy zabrać dobry nastrój.

warszawaWystarczą proste kroki

Celem happeningu, który odbędzie się pod hasłem „Proste kroki w walce z rakiem” jest promocja profilaktyki nowotworowej i pokazanie, że wystarczą proste kroki, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.  Organizatorami akcji są twórcy kampanii Rak. To się leczy, Ruch Społeczny Polskie Amazonki oraz ING Życie.

Energetyczny taniec na lodzie

Nietypowa akcja rozpocznie się o godz. 16 treningiem „Prostych Kroków”, by następnie o godz. 17, wszyscy chętni mogli wykonać wspólny, pełen życia taniec, którego choreografię ułożył znany promotor łyżwiarstwa figurowego – Jacek Tascher oraz trenerka Jene Gres. Miłośnicy zimowej rekreacji będą mogli wypożyczyć łyżwy na miejscu lub przynieść ze sobą własny sprzęt. Wstęp na lodowisko będzie bezpłatny. Na wszystkich uczestników będą czekać specjalne koszulki, gorąca herbata na rozgrzewkę oraz fantastyczna zabawa! Ale to nie koniec szaleństw na lodzie. Podczas wydarzenia wszyscy będą mogli podziwiać widowiskowe pokazy łyżwiarzy figurowych z Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego „Walley”.

Prosty krok do zdrowia – badania profilaktyczne

W dniu akcji na Placu Zamkowym stanie specjalny autobus, w których będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne – morfologię oraz test na obecność wirusa HCV, który jest jedną z głównych przyczyn raka wątroby. Badania będą prowadzone od godziny 16:00 do 19:00.

Szczegółowe informacje: www.rak.tosieleczy.pl 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.