Piersi w czasie ciąży zmieniają swój kształt, powiększają się i stają się bardziej wrażliwe. Organizm przyszłej mamy przygotowuje się do karmienia piersią. Biust w tym szczególnym czasie wymaga specjalnej ochrony.

Na początek trochę teorii. W uproszczeniu – piersi zbudowane są z elementów gruczołowych – płatów i przewodów mlecznych, oraz podtrzymującej je tkanki łącznej. Tkankę gruczołową z kolei chroni i otacza warstwa tkanki tłuszczowej.

ciaza 2Co się dzieje w czasie ciąży?

Kiedy dziecko jest już w drodze, piersi rosną (mówiąc bardziej po naukowemu – przygotowują się do laktacji) – czyli tworzy się tkanka, która będzie magazynować i produkować pokarm. Każda z piersi przybiera na wadze od 300 do 500 gram, a w skutek tego stają się one wrażliwsze.

I w tym momencie pojawia się dla piersi zagrożenie. Nieodpowiednia ochrona i pielęgnacja biustu przyszłej mamy może spowodować nieodwracalną zmianę jego kształtu, rozstępy, ale też przeciążenie pleców i ramion.

ciaza 3Co daje biustonosz ciążowy?

„Biustonosz ciążowy ma za zadanie przede wszystkim chronić piersi przyszłych mam. Jego konstrukcja zapewnia dodatkowe podparcie dla biustu, dzięki czemu zapobiega powstawaniu rozstępów i utracie jędrności piersi” – mówi Ewa Bielawny z firmy Anita Polska „Szersze ramiączka zapewniają odciążenie ramion i pleców, a oddychające, miękkie i bardzo przyjemne dla skóry tkaniny dbają o komfort noszenia. Materiał oraz specjalna konstrukcja sprawia, że biustonosz ciążowy „rośnie” wraz z powiększającymi się piersiami” – dodaje. Oznacza to, że dobrze dopasowany ok. 4 miesiąca ciąży biustonosz będzie służył do końca ciąży.

ciazaJak dopasować?

„Funkcjonalny i wygodny biustonosz ciążowy przyda się już od 4 miesiąca ciąży. Ważne, żeby rozmiar był idealny dopasowany – absolutnie w momencie kupna nie może być za mały! Biustonosz ciążowy w momencie kupna musi pasować zapięty na pierwszy rząd haftek (możliwie najściślej), a piersi musza swobodnie mieścić się w miseczkach. Pamiętajmy, że w czasie ciąży rozmiar biustu będzie się powiększać, a miseczki biustonosza ciążowego będą rosnąć razem z nim. Jeżeli przyszła mama wybierze produkt dobrej jakości, z dobrego materiału i będzie on odpowiednio dopasowany, to biustonosz taki posłuży jej do końca ciąży” – dodaje ekspertka z firmy Anita Polska.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.