Aerobik po męsku

Kobiety w obcisłych strojach, ćwiczące w rytm muzyki – takie jest wyobrażenie o aerobiku. W rzeczywistości jednak ćwiczenia te przybierają wiele odmian. A na treningach z użyciem ciężarków, piłek czy stepu coraz częściej pojawiają się także mężczyźni.

Aerobik to szybkie, powtarzane wielokrotnie ćwiczenia. Nieskomplikowany układ choreograficzny wykonywany w rytm muzyki, często z użyciem akcesoriów, powoduje że do treningu nigdy nie wkrada się rutyna. Muzyka pomaga zapomnieć o wysiłku i sprawia, że czas płynie naprawdę szybko. Dodatkowo towarzystwo innych ćwiczących, mobilizuje do trzymania tempa narzuconego przez prowadzącego trening.

Recepta na młodość

Zajęcia z aerobiku dużą popularnością cieszą się zwłaszcza wśród kobiet. Widoczne gołym okiem efekty dają paniom satysfakcję i motywację do dalszych ćwiczeń. Jednak aerobik nie tylko pomaga schudnąć. – Trenując regularnie poprawiamy kondycję i wydolność organizmu. Dodatkowo obniżamy również ciśnienie krwi, dotleniamy organizm, co w efekcie pomaga opóźnić proces starzenia – mówi Daniel Kucharski, instruktor z Remplus Fitness. Ćwiczenia, podczas których wykonuje się wyłącznie wymachy i podskoki, nie zadowalają już odwiedzających kluby fitness. Właśnie ze względu na różnorodność proponowanych zajęć, także mężczyźni decydują się na aerobik, jako uzupełnienie treningu na siłowni. W towarzystwie pięknych pań, przy dźwiękach dobrej muzyki, mogą rzeźbić partie ciała, na dobrym wyglądzie których najbardziej im zależy.

Piękna sylwetka na wiele sposobów

Aerobik to zajęcia dla każdego, bez względu na wiek i płeć. Ale tylko odpowiednio dopasowany pod kątem naszej wytrzymałości i umiejętności zestaw ćwiczeń sprawi nam przyjemność i przyniesie oczekiwane rezultaty. Streching przeznaczony jest dla osób, które preferują ćwiczenia rozciągające. Rozwijają one siłę, giętkość i chronią ciało przed kontuzjami. ABS to program ćwiczeń, który pomaga wyrzeźbić mięśnie brzucha. Regularny i sumiennie wykonany trening wspomaga szybkie i skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej.  Tajemnica jego skuteczności tkwi w wykonywaniu ćwiczeń według odpowiedniej kolejności, tak by wszystkie mięśnie brzucha były stymulowane po kolei. Ze względu na wykorzystywane akcesoria, coraz większą popularnością wśród mężczyzn cieszą się zajęcia TBC. – Są to ćwiczenia z użyciem ciężarków, taśm gumowych, wzmacniające całe ciało. Bardzo dobrze przygotowują fizycznie do górskich wędrówek czy wycieczek rowerowych. TBC dodają energii, tak więc zalecane są do wykonywania rano, w celu rozbudzenia organizmu-  mówi Daniel Kucharski.

Aerobik nie daje widocznego wzrostu masy ciała, na czym często zależy ćwiczącym mężczyznom, dlatego stanowi on formę uzupełnienia, która dodatkowo rzeźbi mięśnie, wzmacnia kondycję i zwiększa wytrzymałość organizmu.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.