Dlaczego grubsza skóra wolniej się starzeje? Między innymi dlatego że ma więcej kolagenu i elastyny. Jest jędrniejsza, a dzięki temu mniej podatna na zmarszczki. Nawet jeśli na pewnym etapie życia trochę się marszczy, to i tak dużo mniej niż skóra cienka, a w dodatku szlachetnie jak jedwab. Co zrobić, żeby mieć gęstą skórę?

Dr Agnieszka Blizanowska

Magiczne pióro – tak o Dermapenie pisały media, kiedy się pojawił na rynku amerykańskim. Na starcie urządzenie zdobyło prestiżową nagrodę Best Medical Device na Aestethic Show w Las Vegas. Do Polski jako pierwsza przywiozła Dermapen dr Agnieszka Bliżanowska ze Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej w Monako. Beauty designer Centrum WellDerm w Warszawie i Wrocławiu. „To niewielkie urządzenie zachwyciło mnie swoją mocą, porównywalną do zabiegów z wykorzystaniem laserów frakcyjnych” – mówi specjalista dermatolog i ekspert medycyny estetycznej. „Na pierwszy rzut oka wygląda po prostu jak pióro, ale za sprawą opatentowanego systemu pulsujących igieł potrafi opóźnić, a nawet cofnąć proces starzenia skóry” – dodaje dr Bliżanowska.

 

Co takiego ma Dermapen?

Zabiegi z użyciem Dermapena są uważane za jedną z najlepszych innowacji w odmładzaniu, ponieważ mobilizują skórę do auto-odnowy w sposób małoinwazyjny. Urządzenie przy pomocy wibrujących igiełek „dziurkuje” naskórek. Okazuje się, że już najmniejsze bodźce, na mikroskopijną niemal głębokość dwóch dziesiątych milimetra, uruchamiają w skórze procesy naprawcze, w efekcie których produkowane są nowe (młode) włókna kolagenowe i elastynowe. „Organizm sam wytwarza nową tkankę, która zagęszcza skórę, wypełnia zmarszczki i zastępuje blizny. Cera staje się jaśniejsza, bardziej napięta, po prostu młodsza” – podkreśla dr Bliżanowska.

shutterstock_92888485

Maksimum efektu, minimum poświeceń

Urodowa pobudka nie wymaga praktycznie rekonwalescencji (zaczerwienienie przypominające opaleniznę można ukryć pod makijażem) i jest mniej inwazyjna niż mikronakłuwanie za pomocą popularnych wcześniej dermorolek. Dlaczego? „Urządzenie wykonuje mikronakłucia w pionie. Dzięki temu uszkodzenia powierzchniowe są niewielkie, a proces gojenia szybszy niż w przypadku rollerów, działających pod kątem” – wyjaśnia ekspert WellDerm. Zabieg Dermapen jest także cenową alternatywą dla resurfacingu laserem frakcyjnym. Jest ponad 3 razy tańszy (koszt zabiegu to 690 zł), w dodatku dając porównywalne efekty, ma mniej przeciwwskazań (może być stosowany na opaloną skórę).

 

Mezoterapia + Dermapen  

Gabinety medycyny estetycznej często wykorzystują Dermapen i zastępują nim klasyczną igłę stosowaną w mezoterapii. „Kobiety chcą maksymalnych efektów, dlatego przy jednym zabiegu pobudzamy skórę na dwa sposoby. Drażniąc ją mechanicznie, uruchamiamy proces przebudowy. Ale jednocześnie wykorzystujemy mikronakłucia do wprowadzenia w głąb czynników aktywnych. W ten sposób dodatkowo ją nawilżamy, wzmacniamy, rozjaśniamy” – wyjaśnia Urszula Chodorska-Lema, kosmetolog WellDerm w Warszawie. Przed wykonaniem serii nakłuć twarz pokrywana jest koktajlem dedykowanych skórze substancji (np. witamina C, kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, krzemionka). Następnie w trakcie „dziurkowania” skóry preparaty są transportowane w głąb skóry. Dzięki temu wchłanianie składników aktywnych wzrasta od 100 do 1000 razy, co ma znaczenie dla jakości tworzonej nowej tkanki (kolagenu i elastyny).

shutterstock_57298372

Co można mikronakłuwać Dermapenem?

Dermapen świetnie sprawdza się jako mikroigłowy resurfacing. Dla kompleksowego odmłodzenia twarzy wykonuje się nakłucia w okolicach czoła, nosa, policzków i górnej wargi. W tym ostatnim przypadku są doskonałym sposobem na spłycenie zmarszczek nad ustami. Urządzenie jest na tyle precyzyjne, że można nim pogrubiać i wzmacniać nawet delikatną skórę wokół oczu. Dzięki temu okolica ta stanie się bardziej odporna na tzw. kurze łapki, a istniejące zmarszczki zostaną spłycone. Osiągnięte po mikronakłuwaniu pogrubienie skóry rozjaśni także cienie pod oczami. Pod warunkiem że zaciemnienia są efektem ścieńczenia skóry, przez którą przebijają naczynia krwionośne. Użycie Dermapena z powodzeniem zagęszcza również skórę dekoltu oraz szyi. Przy walce z bliznami i rozstępami mikronakłuwanie może być stosowane niemal na całym ciele.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.