Skóra odwodniona i zaczerwieniona potrzebuje ratunku. Kluczem jest właściwa pielęgnacja. Taka skóra wymaga specjalnej ochrony, a także większej porcji składników o działaniu nawilżającym, łagodzącym i wzmacniającym jej naturalną barierę ochronną. 

skóra sucha

Co sprawia, że skóra staje się sucha i podrażniona? Istnieje kilka czynników, które mogą za to odpowiadać:

  • niewłaściwa pielęgnacja,
  • promieniowanie UVA i UVB,
  • zanieczyszczenia środowiska,
  • gwałtowne zmiany temperatury,
  • alergeny,
  • niezdrowy styl życia (nałogowe palenie papierosów, zła dieta, nadmierne spożywanie alkoholu, mała ilość snu),
  • długotrwały stres.

Niektóre z tych czynników można łatwo wyeliminować. Przykładem są złe nawyki żywieniowe. W celu poprawy kondycji skóry wystarczy zadbać o ograniczenie spożycia cukrów prostych oraz tłuszczów trans i zastąpienie ich antyoksydantami, pełnowartościowym białkiem, nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, składnikami mineralnymi oraz witaminami.

Oprócz zmian w diecie warto zwrócić uwagę na inne elementy zdrowego stylu życia tj. odpowiednią ilość snu, unikanie używek i stresu. Co z pozostałymi czynnikami np. zmianami pogody, promieniowaniem UV, zanieczyszczeniem środowiska? Nie zawsze można ich uniknąć, dlatego należy zadbać o to, aby wzmocnić barierę ochronną skóry. Ponadto warto szukać kosmetyków, które przywrócą jej odpowiedni poziom nawilżenia i złagodzą ewentualne podrażnienia. Przykładem jest Dermedic Hydrain 2 – krem nawilżający o przedłużonym działaniu.

Skóra odwodniona a krem nawilżający 

Każdego dnia skóra narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. W związku z tym, aby uniknąć wysuszenia czy podrażnienia skóry nie wystarczy dbać o zdrowy styl życia. Konieczne jest także regularne stosowanie kosmetyków z dobrym składem, które zapewnią jej dodatkową ochronę.

Ważne miejsce w codziennej pielęgnacji zajmuje krem. W przypadku skóry wrażliwej, odwodnionej i zaczerwienionej doskonale sprawdzi się np. Dermedic Hydrain 2. Jest to krem o przedłużonym działaniu, który zapewnia potrójne nawilżenie. Wszystko dzięki starannie dobranym składnikom. W jego składzie znajduje się m.in. witamina E, masło Shea i mocznik.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.