Jak pielęgnować włosy?

 

Zdrowe i mocne włosy – która z nas o nich nie marzy? Podstawą do osiągnięcia tego celu jest codzienna pielęgnacja. Właściwe dobranie szamponu i odżywki do potrzeb włosów jest równie ważne, jak ich systematyczne stosowanie.

Tekst: Agnieszka Płusa, stylistka fryzur marki Pantene

 

Stosowanie tych kilku prostych zasad nauczy cię, jak w poprawny sposób dbać o włosy.

 

Agnieszka_PBusa_Stylistka_Pantene-1Zdrowe nawyki

Zdrowe i lśniące włosy to podstawa każdej stylizacji. Zacznijmy więc od wprowadzenia zdrowych nawyków pielęgnacyjnych. Upewnij się, że stosujesz produkty odpowiednie do potrzeb twoich włosów. Jeśli są zniszczone, należy sięgnąć po preparaty o działaniu regenerującym, jeśli cienkie – szampony i odżywki zwiększające objętość, a jednocześnie nie obciążające włosów.  Dobranie odpowiedniej kolekcji do typu lub potrzeby włosów to już połowa sukcesu.

 

Praca zespołowa

Po każdym myciu włosów szamponem zastosuj odżywkę – najlepiej z tej samej kolekcji.  I tak na przykład stosowanie zestawu Pantene Pro-V przypomina pracę zespołową: działanie obu produktów uzupełnia się przynosząc znacznie lepsze rezultaty – efekt gładszych, widocznie zdrowszych i piękniejszych włosów. Zawarty w odżywkach Pantene Pro-V Kompleks Odbudowujący Keratynę, chroni naturalne struktury włosów i regeneruje uszkodzenia. Dzięki temu włosy są widocznie zdrowsze i lepiej się układają.

shutterstock_163442711

Liczy się technika

Aplikację odżywki  rozpocznij od połowy długości włosów. Unikaj nakładania jej na skórę głowy. Przeczesz włosy szerokim grzebieniem, rozprowadzając równomiernie produkt, a następnie dokładnie spłucz. Tym sposobem włosy odzyskają dobrą kondycję i będą bardziej odporne na uszkodzenia.

 

Zimne zakończenie

Pamiętaj, aby ostatnie płukanie odbyło się chłodniejszą  wodą. Poprawia to ukrwienie skóry głowy, a także wspomaga działanie odżywki poprzez domknięcie łusek włosa, sprawiając, że włosy będą gładsze i bardziej lśniące.

 shutterstock_194414558

Zacznij od końca

Bez względu na to, czy włosy są mokre, czy suche, zawsze rozczesuj je partiami. Zacznij od końcówek i rozczesuj kolejne partie w kierunku nasady. Dzięki temu włosy mniej się plączą, nie ocierają się o siebie i w związku z tym są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Szampon_Pantene_Intensywna_Regeneracja_250_ml2

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.