Poznaj zabiegi, dzięki którym będziesz bardziej fit – bez względu na to, czy ćwiczysz od zawsze, czy od wczoraj. Medycyna estetyczna to dziś nieodłączny partner sportu. Do biegu, gotowi, start!

BlizanowskaProblem 1: zakwasy

Nieprzyjemne uczucie sztywności ciała i bolesność mięśni zna każdy, kto zbyt łapczywie rzucił się na sport lub zrobił sobie za długą przerwę. Zakwasy pojawiają się z reguły około 12 godzin po wysiłku i są związane z mikrourazami mięśni. Wcale nie są oznaką udanego treningu, raczej wskazują na wyczerpanie. Choć mijają najczęściej po ok. 2 dniach, nie należą do najprzyjemniejszych odczuć.

Rozwiązanie: endermologia

Sposoby na walkę z zakwasami to m.in. ciepła kąpiel, dieta bogata w białko, minerały i witaminy oraz masaż. Najskuteczniejszy jest masaż mechaniczny Endermologie, od ponad 20 lat stosowany w medycynie sportowej na całym świecie. „Endermologia została wymyślona we Francji i na początku służyła do rehabilitacji pourazowej. Potem zaczęto jej używać także w trakcie treningów przygotowujących do wysiłku. Mechaniczny masaż pod ciśnieniem – Lipomassage – przyspiesza regenerację mięśni, więzadeł i ścięgien, dlatego świetnie sprawdza się podczas niwelowania zakwasów” – mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. Zabieg polecany jest dla osób aktywnie uprawiających sport (bieganie, kolarstwo, fitness itd.) – zarówno profilaktycznie (raz w miesiącu), jak i interwencyjnie (po kontuzji).

Problem 2: uparty tłuszcz

Ćwiczysz na siłowni do upadłego i dbasz o dietę, a mimo to tłuszcz w pewnych miejscach nie daje za wygraną. U ciebie magazynuje się na brzuchu, ale u innych kobiet także na udach, pośladkach albo ramionach czy plecach. Możesz uznać, że taka twoja uroda albo wspomóc się medycyną estetyczną.

Rozwiązanie: Cavi-Lipo

W walce o harmonijną sylwetkę pomogą ci urządzenia, niwelujące nadmiary tkanki tłuszczowej, których nie da się stracić na siłowni. „Cavi-Lipo to w Japonii, Danii i Szwecji numer jeden wśród nieinwazyjnych zabiegów modelujących ciało, metoda rekomendowana przez lekarzy w terapii zdiagnozowanej otyłości” – mówi dermatolog estetyczna WellDerm. Urządzenie wykorzystuje technikę tzw. kawitacji ultradźwiękowej. Zderzające się ze sobą fale ultradźwiękowe rozbijają komórki tłuszczowe. Następnie tłuszcz zostaje

cavilipoProblem 3: rozstępy

Nagła zmiana rozmiaru i już są – rozstępy, czyli blizny, powstające w wyniku rozerwania sieci włókien kolagenu i elastyny. Z reguły tworzą się, gdy skóra poddawana jest nadmiernemu rozciąganiu np. w okresie dojrzewania, gdy szybko rośniemy, podczas ciąży i szybkiego przybierania na wadze. Mają związek z wahaniami hormonalnymi.

Rozwiązanie: laser frakcyjny

„Rozstępy należy traktować jak blizny. Im są świeższe, tym łatwiej z nimi walczyć” – radzi dr Bliżanowska. Gdy są czerwone i najbardziej widoczne, oznacza to, że w skórze zachodzą dynamiczne procesy naprawcze. Ważne, by w tym czasie korzystać z zabiegów i używać kremów na blizny, wspomagających autoregenerację skóry. Skuteczną terapią na blizny jest laser frakcyjny Palomar Lux 1540. Urządzenie emituje wiązkę światła, tworzącą w skórze tysiące mikrootworów na głębokości powyżej 1 mm. To znak dla fibroblastów, by tkankę z rozstępami zastąpić nową i gładką. Zabieg trwa ok 30 minut, pojawiające się po nim zaczerwienienie znika po ok. 2 dniach. Należy go powtórzyć 3-6 razy w odstępie 3-4 tygodni, aby cieszyć się skórą bez nieestetycznych pręg.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.