Wiele kobiet po latach farbowania, najczęściej rozjaśniania chciałoby wrócić do naturalnego koloru swoich włosów. Najczęściej dlatego, że nie chcą już marnować czasu na farbowanie odrostów, a poza tym martwi je kondycja włosów poddawanych regularnym chemicznym zabiegom. Zanim jednak zdecydujecie się na zmiany, warto przemyśleć kilka spraw:

 

Wyobraź to sobie. Po latach farbowania włosów czasem ciężko jest sobie wyobrazić, jak będziemy wyglądały w naszym naturalnym kolorze. Żeby pomóc nieco wyobraźni, ściągnij włosy do tyłu gumką tak, by były widoczne tylko odrosty. Jeśli to nie pomoże, możesz zrobić sobie zdjęcie i wypróbować jeden z portali internetowych i tzw. przymierzalnię fryzur. Pamiętaj jednak, żeby nie eksperymentować z szamponami koloryzującymi przeznaczonymi do krótkotrwałej koloryzacji. Wiele z nich pozostawia na włosach trwały ślad, sprawiając, że matowieją i są pozbawione życia.

 

Wracaj do swojego koloru stopniowo. Powracanie do swojego naturalnego koloru nie oznacza, że nagle zaprzestajemy jakiegokolwiek farbowania i po prostu pozwalamy naszym włosom rosnąć. To zajęłoby przynajmniej kilka miesięcy i wyglądałoby raczej fatalnie. Zamiast tego warto zastosować technikę ciemniejszych pasemek, które kolorem nie odbiegają od twoich naturalnych. W zależności od tego jak długie i gęste są twoje włosy, możesz potrzebować na to od dwóch do trzech zabiegów. Stopniowo coraz więcej twoich włosów wyrówna kolor i kolejne farbowanie nie będzie już potrzebne. Pamiętaj jednak o tym, by zachować odstępy między koloryzacjami, najlepiej od 4 do 6 tygodni.
Warto też przypomnieć, że natura nie zawsze wybiera dla nas najkorzystniej. Być może kolor wyjściowy twoich włosów jest odpowiedni, ale w nieco innym odcieniu, pasującym do twojej karnacji. W doborze najlepszego odcienia powinna pomóc dobra kolorystka. Czasem wystarczy na przykład nieco ocieplić kolor.

 

Rozświetl włosy.  Kiedy twoje włosy będą już w znacznej mierze jednokolorowe, mogą wyglądać nieco płasko i smutno. Żeby przydać im nieco blasku, nastaw suszarkę na niską temperaturę (wyoka temepartura pozbawia włosy wilgoci) i układaj włosy spryskując je sprayem nabłyszczającym. Jeśli masz  delikatne włosy, zaprzestanie rozjaśniania może optycznie zmniejszyć ich objętość, więć ważne staje się odpowiednie dobranie szamponu, odżywki i produktów do stylizacji zwiększających objętość włosów.

Kiedy powrót do naturalnego koloru powiedzie się, rozważ wprowadzenie kolejnych zmian, np.  odpowiedniego cieniowania w miejsce dawnych pasemek. I pamiętaj: jeżeli znów zdecydujesz się ufarbować włosy, najpierw zadbaj o to, by były w dobrej formie. W przeciwnym razie cała zabawa skończy się połamanymi, zniszczonymi włosami, a te nigdy nie wyglądają dobrze, bez względu na kolor.


tekst: Kika

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.