Jak wrócić do naturalnego koloru włosów

Wiele kobiet po latach farbowania, najczęściej rozjaśniania chciałoby wrócić do naturalnego koloru swoich włosów. Najczęściej dlatego, że nie chcą już marnować czasu na farbowanie odrostów, a poza tym martwi je kondycja włosów poddawanych regularnym chemicznym zabiegom. Zanim jednak zdecydujecie się na zmiany, warto przemyśleć kilka spraw:

Wyobraź to sobie. Po latach farbowania włosów czasem ciężko jest sobie wyobrazić, jak będziemy wyglądały w naszym naturalnym kolorze. Żeby pomóc nieco wyobraźni, ściągnij włosy do tyłu gumką tak, by były widoczne tylko odrosty. Jeśli to nie pomoże, możesz zrobić sobie zdjęcie i wypróbować jeden z portali internetowych i tzw. przymierzalnię fryzur. Pamiętaj jednak, żeby nie eksperymentować z szamponami koloryzującymi przeznaczonymi do krótkotrwałej koloryzacji. Wiele z nich pozostawia na włosach trwały ślad, sprawiając, że matowieją i są pozbawione życia.

Wracaj do swojego koloru stopniowo. Powracanie do swojego naturalnego koloru nie oznacza, że nagle zaprzestajemy jakiegokolwiek farbowania i po prostu pozwalamy naszym włosom rosnąć. To zajęłoby przynajmniej kilka miesięcy i wyglądałoby raczej fatalnie. Zamiast tego warto zastosować technikę ciemniejszych pasemek, które kolorem nie odbiegają od twoich naturalnych. W zależności od tego jak długie i gęste są twoje włosy, możesz potrzebować na to od dwóch do trzech zabiegów. Stopniowo coraz więcej twoich włosów wyrówna kolor i kolejne farbowanie nie będzie już potrzebne. Pamiętaj jednak o tym, by zachować odstępy między koloryzacjami, najlepiej od 4 do 6 tygodni.
Warto też przypomnieć, że natura nie zawsze wybiera dla nas najkorzystniej. Być może kolor wyjściowy twoich włosów jest odpowiedni, ale w nieco innym odcieniu, pasującym do twojej karnacji. W doborze najlepszego odcienia powinna pomóc dobra kolorystka. Czasem wystarczy na przykład nieco ocieplić kolor.

Rozświetl włosy.  Kiedy twoje włosy będą już w znacznej mierze jednokolorowe, mogą wyglądać nieco płasko i smutno. Żeby przydać im nieco blasku, nastaw suszarkę na niską temperaturę (wyoka temepartura pozbawia włosy wilgoci) i układaj włosy spryskując je sprayem nabłyszczającym. Jeśli masz  delikatne włosy, zaprzestanie rozjaśniania może optycznie zmniejszyć ich objętość, więć ważne staje się odpowiednie dobranie szamponu, odżywki i produktów do stylizacji zwiększających objętość włosów.

Kiedy powrót do naturalnego koloru powiedzie się, rozważ wprowadzenie kolejnych zmian, np.  odpowiedniego cieniowania w miejsce dawnych pasemek. I pamiętaj: jeżeli znów zdecydujesz się ufarbować włosy, najpierw zadbaj o to, by były w dobrej formie. W przeciwnym razie cała zabawa skończy się połamanymi, zniszczonymi włosami, a te nigdy nie wyglądają dobrze, bez względu na kolor.

tekst: Kika

18 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.