Główne metody leczenia nowotworów złośliwych to chirurgia onkologiczna, radioterapia, chemioterapia oraz hormonoterapia. Wybór metody (lub metod) zależy od stopnia zaawansowania choroby, wieku a także ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Tekst: Maria Czech-Małasiewicz, biolog-kosmetolog, Dział Naukowo Szkoleniowy Oceanic

Maria Czech MalasiewiczRodzaj leczenia powinien uwzględniać naturalne możliwości organizmu do regeneracji i powrotu do pełnej sprawności. Z tego względu dobór leków, jak i metod leczenia jest zawsze sprawą indywidualną. Niestety, każda terapia ma swoje skutki uboczne. Do najczęstszych zalicza się osłabienie i senność, utratę apetytu oraz wymioty i nudności. Terapia może też w istotny sposób upośledzać stan, kondycję i wygląd skóry. Dzieje się tak dlatego, że stosowane leki lub naświetlania działają nie tylko na komórki nowotworowe, ale również, choć w mniejszym stopniu, na komórki zdrowe.Oncoderma zel ciało

 

Minimalizowanie skutków ubocznych

Oncoderma Plyn higiena intymnaZdobycze współczesnej medycyny i dermatologii dają szereg możliwości eliminowania, łagodzenia i kamuflowania negatywnych odczuć i konsekwencji leczenia. Wśród nich są min: preparaty przeciwymiotne, protezy samoprzylegające, implanty i rekonstrukcje piersi, peruki oraz preparaty do kompleksowej pielęgnacji i kamuflażu niedoskonałości skóry, a także bielizna protetyczna i kostiumy kąpielowe, co w znaczący sposób poprawia komfort życia pacjentów po leczeniu onkologicznym. Oncoderma, czyli specjalistyczny program pielęgnacyjny, to jeden ze sposobów, który niweluje skutki uboczne terapii.

http://oncoderma.pl

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.