Na pewno wiesz, że już po trzydziestce skóra traci naturalną „siatkę podporową”, jest też gorzej odżywiona i nawilżona, a zmarszczki są głębsze i bardziej widoczne. Czy można zapobiec jej starzeniu? Nie! Można jednak spowolnić ten proces! Naukowcy niedawno zrobili kolejny krok, by pomóc ci w tej walce.

kompozycja_Algorithm

W pielęgnacji skóry bardzo ważne jest systematyczne stosowanie odpowiednich preparatów. Jeśli jesteś na bieżąco z nowinkami kosmetycznymi, wiesz zapewne, że w ciągu ostatnich lat nacisk działania produktów przeciwzmarszczkowych w głównej mierze był kładziony na intensywną stymulację skóry w kierunku pobudzenia syntezy włókien podporowych. Warto jednak uświadomić sobie, że z wiekiem dochodzi również do zaburzenia struktury, organizacji i uporządkowania tych włókien. A tymczasem wzrost ich syntezy, przy jednoczesnym nadaniu im optymalnego, biozgodnego kształtu są kluczem do radykalnej poprawy właściwości biomechanicznych skóry: jej jędrności i sprężystości.

shutterstock_81629983

Dlatego w kosmetykach przeciwzmarszczkowych warto poszukać oprócz retinolu, witaminy E i C, fitohormonów, kwasu foliowego, prowitaminy B5 i peptydów również biomolekuł algowych, które zapewniają reprodukcję i właściwą organizację przestrzenną głównych składników komórek skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Tym samym przywracają cerze młody wygląd. Biomolekuły algowe są podstawą unikalnej technologii Reproductive Cell Technology™ – pobudzającej skórę do radykalnej regeneracji i zwalczania oznak jej starzenia. Technologia ta pomaga odzyskać dojrzałej skórze najważniejsze właściwości jakimi są: jędrność, sprężystość i gładkość. Reproductive Cell Technology™ została opracowana w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris przy współpracy z francuskimi ekspertami w zakresie biotechnologii morskiej. Rewolucja? Na pewno duży krok do przodu!

http://algorithm.drirenaeris.com/

shutterstock_130044026

1 komentarz
  1. Zgadzam się w pełni – zawsze szukam dobrych substancji przeciwzmarszczkowych w recepturach. Retinol to skuteczna broń ze zmarszczkami. Ostatnio zainwestowałam w super produkt do twarzy z retinolem – Olejek z retinolem firmy Klapp. Niesamowity zapach, super działanie, a ponadto mega wydajny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.