Przyklapnięte włosy? Posklejane kosmyki? Brak objętości? To niestety problem wielu kobiet, których włosy nadmiernie się przetłuszczają. Wzmożony łojotok ma różne przyczyny, ale na szczęście istnieje wiele sposobów, aby go zwalczyć. Jak skutecznie radzić sobie z przetłuszczonymi włosami?

shutterstock_177721904

Powodów przetłuszczania się włosów jest wiele. Jedna z przyczyn może leżeć w uwarunkowaniach genetycznych, które sprawiają, że produkcja łoju jest po prostu bardziej intensywna. Zaburzona gospodarka hormonalna, niewłaściwa dieta czy w końcu nieprawidłowa pielęgnacja włosów to kolejne czynniki mogące zwiększyć łojotok, który powoduje, że włosy są przetłuszczone.

Istnieją dwa rodzaje włosów, które przetłuszczają się w różny sposób. Część pań posiada włosy tłuste na całej długości. Z kolei u innych obserwujemy przetłuszczenie przy cebulkach, natomiast końcówki ich włosów są suche. W obu przypadkach można ograniczyć łojotok. Jednym z głównych sposobów walki z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów jest odpowiednia pielęgnacja oraz dobór właściwych kosmetyków. Produkty zawierające niewielkie ilości lipidów, bogate w węglowodany o dużej zdolności do nawilżania oraz sterole roślinne pozwolą zapobiec przetłuszczaniu się skóry głowy i utrzymają jej normalny stan przez dłuższy czas – radzi Jarosław Ciesiółka, wieloletni ekspert fryzjerski Montibello.

shutterstock_259674542

Częste mycie – błędne koło

Włosy nadmiernie przetłuszczające się wymagają właściwej pielęgnacji. Przede wszystkim należy zmniejszyć częstotliwość ich mycia. Dla osób walczących z łojotokiem może się to wydać niedorzecznym pomysłem, jednak w rzeczywistości myjąc włosy, usuwamy łój, który jest naturalną ochroną. Efekt jest odwrotny niż byśmy chcieli osiągnąć, ponieważ w takim przypadku gruczoły łojowe zwiększają produkcję naturalnych tłuszczów.

shutterstock_243274207

Kosmetyczna pielęgnacja

Oprócz kilku podstawowych rad takich jak: mycie włosów w letniej wodzie, delikatne mycie skóry głowy czy ograniczenie czesania i szczotkowania włosów, należy również pamiętać o korzystaniu ze specjalistycznych preparatów, które są przeznaczone do przetłuszczających się włosów.
Stosując odpowiedni środek, warto również pamiętać o tym, aby pozostawić go na włosach dłużej niż zwykle, co wzmocni jego działanie. Myjąc włosy należy delikatnie wmasować szampon. Silne pocieranie może zwiększyć ilość wydzielanego łoju przez gruczoły podsumowuje Jarosław Ciesiółka. 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.