Nie wypada

Podobno na głowie dorosłego człowieka znajduje się od 100 do 150 tysięcy włosów, które cały czas rosną. Na mojej było odwrotnie – cały czas wypadały. 

Tekst: Marianna

Przeczytałam kiedyś, że na zdrowej głowie około 10% włosów znajduje się w fazie spoczynku, dlatego wypadnięcie do 100 włosów dziennie jest czymś normalnym. Niepokój powinno budzić zjawisko tracenia więcej niż 100 włosów dziennie. U mnie zdecydowanie tak było. Podobno na skutek stresu.

SONY DSCSzampon i odżywkę Dermena poleciała mi farmaceutka. Zaczęłam je stosować – niestety nieregularnie – więc pewnie z tego powodu przez kilka tygodni nic się nie działo. Moje włosy nadal nadmiernie wypadały. Dopiero, kiedy rozpoczęłam kurację pod okiem dietetyka, widziałam pierwsze pozytywne zmiany. Kolejnym etapem mojej „walki o dobry wygląd” był udział w konkursie na Republice Kobiet. Wzięłam w nim udział ze względu na Dermenę. Chciałam poddać się długotrwałej kuracji i sprawdzić, czy kosmetyki rzeczywiście działają.

SONY DSCI wiecie, co… Cierpliwość popłaca. Kuracja szamponem i odżywką trwała wprawdzie dwanaście tygodni, ale dziś cieszę się mocnymi włosami o zdrowym połysku, a na grzebieniu znajduję zaledwie kilka włosów.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.