Upływ czasu, promienie UV, palenie papierosów, niedobory snu, przypadkowe zabiegi, a także czynniki genetyczne – to tylko najważniejsze czynniki, które mają destruktywny wpływ na skórę. Aby jej pomóc, najpierw trzeba ją poznać. Na szczęście dzisiejsza dermatologia to umożliwia.

Dermamed_Dr_Karolina_Kopec

„Każdy pacjent jest inny, dlatego tak ważna jest szczegółowa diagnoza i indywidualne leczenie. Bardzo dobrym źródłem informacji jest komputerowa analiza skóry za pomocą urządzenia Visia. Badanie daje obiektywną ocenę opartą na wartościach liczbowych. Wynik pokazuje niewidoczne dla oka oznaki starzenia oraz umożliwia zaplanowanie spersonalizowanego leczenia” – wyjaśnia dr n. med. Karolina Kopeć-Pyciarz, specjalista dermatolog i lekarz medycyny estetycznej w DermaMed we Wrocławiu.

 

Na czym polega badanie? Lekarz skanuje skórę twarzy od linii włosów do podbródka, co pozwala uzyskać najważniejsze informacje na temat jej stanu. Technologia pozwala sprawdzić nie tylko uszkodzenia słoneczne, ale również szczegółową strukturę skóry, jej pigmentację, rozmiar porów, obecność śladów bakterii oraz nasilenie zmarszczek. Dodatkowo specjalny program pozwala ocenić realny wiek skóry i porównać go do innych pacjentów tej samej płci, w tym samym wieku i o tym samym typie skóry. Całość jest bezbolesna i trwa raptem kilka minut.

 shutterstock_173459930

Cenna wiedza

Informacje zdobyte podczas badania pozwalają lekarzowi zaproponować najskuteczniejszy zabieg. Odpowiednio dobrana kuracja pozwoli osiągnąć wygląd optymalny dla kobiety w danym wieku.

„W przypadku uszkodzeń wywołanych promieniowaniem słonecznym specjalista może zaproponować na przykład zabieg FotoFacial, który opóźnia proces przedwczesnego fotostarzenia się skóry, mezoterapię w celu jej nawilżenia i regeneracji lub zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, czyli Regeneris. Dodatkowo badania naukowe udowodniły, że kontrola uszkodzeń skóry spowodowanych promieniowaniem słonecznym ma znaczenie w profilaktyce nowotworowej” – objaśnia dr n. med. Karolina Kopeć-Pyciarz.

shutterstock_218870806

Kontrolowanie ryzyka

Visia umożliwia również kontrolowanie ryzyka pojawienia się widocznych przebarwień. Dzięki temu możliwe jest wdrożenie odpowiedniej profilaktyki. Dodatkowo technologia mierzy zmarszczki na twarzy, sprawdza gładkość skóry, określa zagrożenie powstania trądziku oraz pokazuje pękające naczynia i rumień.

„Badanie jest cennym narzędziem zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. Dzięki niemu dermatolog może skutecznie rozpoznać problem, a następnie poprowadzić leczenie. Z kolei pacjent zyskuje bezcenną wiedzę na temat tego, które zabiegi i kosmetyki są odpowiednia dla jego skóry” – dodaje dermatolog.

shutterstock_250797973

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.