Skóra po opalaniu potrzebuje właściwej pielęgnacji. W przeciwnym razie staje się szorstka, zaczyna się łuszczyć, przyspieszone zostają procesy starzenia. Dlatego tak ważna jest codzienna pielęgnacja. Jak to robić umiejętnie?
„Warto używać preparatów zawierających tyrozynę – jest ona niezbędna do produkcji kolagenu w organizmie człowieka. Należy także pamiętać o takich składnikach jak witaminy A, E i C, czyli przeciwutleniaczach, neutralizujących wolne rodniki oraz składnikach łagodzących jak alantoina, d-panthenol. Preparaty te regenerują i głęboko nawilżają skórę oraz uzupełniają niedobory lipidów i witamin. Dzięki temu wzmocniony zostaje naturalny system ochronny, hamujący procesy starzenia i zabezpieczający przed działaniem czynników zewnętrznych” – radzi Małgorzata Przydacka, specjalista Studia Odnowy Biologicznej w Manor House SPA Chlewiska.
Krok pierwszy – peeling
Aby zapewnić jak najlepszą opiekę, należy pamiętać o podstawowym kroku wprowadzającym do profesjonalnej pielęgnacji. Jest to oczyszczenie z martwego naskórka. Każdy z zabiegów pielęgnacyjnych, również tych mających na celu odżywienie i nawilżenie, powinien być poprzedzony peelingiem. Wraz ze starzeniem się skóry martwe komórki naskórka coraz dłużej zalegają na jej powierzchni. Ich usuwanie wpływa na regenerację i pobudza naturalne procesy odnowy. Peeling, czyli złuszczanie, polega na usuwaniu z powierzchni skóry martwych komórek naskórka. Dzięki temu zabiegowi cera ma ładniejszy koloryt i jest bardziej gładka oraz odpowiednio przygotowana do wchłaniania cennych składników odżywczych znajdujących się w kosmetykach.
Krok drugi – maska
Maski, jako zabieg kosmetyczny, są jedną z najstarszych form upiększania. Przy umiejętnym stosowaniu i prawidłowym doborze działają lepiej i skuteczniej niż kremy i inne preparaty kosmetyczne. Niektóre dają efekt natychmiastowy, lecz krótkotrwały, inne zaś dają trwałe efekty dopiero po kilkukrotnym zastosowaniu. Maski poprawiają nawilżenie, normalizują procesy zachodzące w skórze, regenerują, wygładzają zmarszczki. Należy je dobierać w zależności od typu skóry i problemów, które mamy z cerą w danym momencie.