Słabe paznokcie to nie tylko problem estetyczny. Często zapominamy, że zła kondycja paznokcia może być symptomem poważniejszych problemów. Co jest przyczyną problemów paznokci i jak o nie dbać?

marchewWygląd paznokcia jest mocno zależny od dobrze zbilansowanej diety bogatej w witaminy z grupy A i B. Dlatego oprócz doraźnych zabiegów oraz polecania stosowania odpowiednich kosmetyków, odżywek, oliwek i kremów warto przyjrzeć się codziennemu menu. Jedną z oznak osłabienia paznokci spowodowanego ubogą dietą są widoczne rowki poprzeczne lub podłużne. Szczególnie w okresie przesilenia jesiennego i wiosennego mogą one oznaczać niedobór witamin i składników mineralnych. Pierwszym krokiem w kierunku zmiany może być na przykład codzienna przekąska marchewkowa i regularne picie zwykłej wody mineralnej, która pomoże nam oczyścić organizm.

Zanim zmiana diety przyniesie efekty, musimy uzbroić się w cierpliwość, ale warto zastosować kilka domowych trików oraz skorzystać z profesjonalnych kosmetyków. W przypadku rowków na paznokciach efekt wygładzenia paznokcia nadaje odżywka nabłyszczająca, którą można stosować również jako bazę pod lakier kolorowy. Dwa razy w tygodniu dobrze jest też poświęcić chwilę czasu na domową maseczkę witaminową.

Przepis: 3 łyżki oliwi z oliwek, żółtko jaja nałóż na dłonie, zabezpiecz folią i owiń ręcznikiem, aby dłonie utrzymały ciepło. Zmyj po 30 minutach.

dłonie 2Rękawiczki, oliwki, kremy

Rozdwojone paznokcie najczęściej są wynikiem codziennych obowiązków domowych. Zmywanie naczyń, pranie, używanie chemikaliów znacznie osłabia paznokieć, który staje się cienki, matowy i szorstki w dotyku. Dlatego polecane jest regularne stosowanie oliwek nawilżających. Oprócz tego bezwzględnie po zmywaniu naczyń należy stosować krem do rąk oraz odżywkę, stosowaną również jako bazę pod lakier kolorowy. Najprostszym rozwiązaniem jest noszenie specjalnych rękawiczek i regularne nawilżanie dłoni i paznokci.

Przepis: około 2, 3 łyżki siemienia lnianego zalej pół litrem gorącej wody. Po krótkim wystygnięciu zanurz dłonie na około 20 minut. Ta szybka maseczka działa nie tylko na paznokcie, ale także regeneruje przesuszoną skórę dłoni.

1 komentarz
  1. Najbardziej niszczące działanie mają detergenty ,które przy okazji niszczą również delikatną skórę na dłoniach .Najgorsze jest ręczne zmywanie naczyń bez rękawiczek gumowych ,chlorowana woda wymieszana z detergentem i resztkami jedzenia to zabójczy koktajl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.