Włosy są symbolem piękna, seksu i władzy. Odmładzają, przyciągają uwagę. Oryginalne i odważne fryzury pomagają w karierze, tworzą legendę i zapewniają sławę.

FORMATKA_pionFORMATKA_pion2FORMATKA_pion4a

Marylin Monroe, Margaret Thatcher, Demi Moore należą do kobiet, które z fryzur zrobiły swój znak rozpoznawczy. Umiejętnie wykorzystują włosy, by kreować siebie, demonstrować  osobowość, siłę i seksapil. Zmienioną fryzurą oznajmiają światu, że pożegnały jakiś etap życia i rozpoczynają nowy

FORMATKA_pion3

Ich patronką, która ponad sto lat temu dzięki włosom zyskała nowe życie, jest Eva Lavallièr – słynna francuska aktorka i pierwsza kobieta, która nosiła fryzurę na „chłopczycę”. Rewolucyjne strzyżenie à la garcon zaproponował jej Antoine, stylista pochodzący z Sieradza. Na początku XX wieku przeprowadził na kobiecych głowach rewolucję. Ścinał pukle, farbował, budował rzeźby z włosów. Swój wizerunek i reputację powierzyły mu: Greta Garbo, Marlena Dietrich, Pola Negri, Brigitte Bardot, a nawet koronowane głowy.

Polak pokazał światu, że kreując image, trzeba ryzykować. Był prekursorem spektakularnych metamorfoz.  Jego dokonania zainspirowały twórców Sieradz Open Hair Festival, którego 5. edycja odbyła się w jego rodzinnym mieście – Sieradzu 19-21 lipca. W tym roku wydarzeniu towarzyszyło hasło „Magia fryzjerstwa” i celebracja głośnych fryzjerskich przemian.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.