co kręci oko?Dzięki niej oko otwiera się szeroko. Bez mascary kobiety nie wyobrażają sobie makijażu, co nie znaczy, że używają jej prawidłowo. Myślisz, że nie popełniasz błędu? Sprawdź się, przypominając sobie kilka zasad! 

Zanim sięgniesz po tusz, oczyść rzęsy. Wiele kobiet nie robi starannego demakijażu i przy brzegu powieki pozostają maleńkie grudki. Trzeba je usunąć i odczekać chwilę, aż włoski będą suche. Na tłustych rzęsach mascara źle się rozprowadza, więc nie maluj się od razu po użyciu dwufazowego olejku.

Rodzaj mascary dobieramy do typu rzęs. Krótkie i gęste potrzebują tuszu wydłużającego, w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że mascara zbije je w grudki. Rzęsy długie, ale cienkie potrzebują tuszu pogrubiającego.

Szczoteczka podpowiada, do czego służy tusz. Pogrubiająca będzie miała gęsto rozstawione włoski, na wydłużającej rozstaw włosów jest szeroki, podkręcająca będzie wygięta w łuk. Szczoteczki nowej generacji mogą spełniać kilka funkcji jednocześnie, a ich kształty chronione są patentami.

Jeśli chcesz wydłużyć rzęsy, maluj je od nasady do końca jednym ruchem. Najpierw środek powieki, potem kącik zewnętrzny i wewnętrzny. Jeśli chcesz odrobinę podkręcić rzęsy, przy drugiej aplikacji mascary zatrzymaj szczoteczkę przy końcach rzęs, obróć od dołu do góry, przytrzymaj chwilę (postępuj tak jak z lokówką do włosów, kiedy zakręcasz je na końcach). Przy rzęsach wymagających pogrubienia mascarę nakłada się ruchem zygzakowatym – od strony lewej do prawej.

Unikaj wpompowywania powietrza do środka opakowania z tuszem, bo szybciej wyschnie. Nie wyciągaj szczoteczki zbyt raptownie i nie rób przy tym kilku ruchów. Nadmiar tuszu zatrzymaj na brzegu opakowania, a następnie oczyść je. Pamiętaj, że nawet najlepsza mascara po trzech miesiącach zaczyna zbijać się w grudki i obsypywać. Trzeba ją wtedy koniecznie zastąpić nową.

Kolor tuszu zależy od oprawy oka, nie od tęczówki. Blondynki i jasne szatynki mogą używać mascary brązowej lub szarej (wiele zależy jednak od koloru brwi), szatynki i brunetki tuszu czarnego (przy ciemnym brwiach i rzęsach brązu po prostu nie będzie widać). Kolorowe tusze służą do zabawy makijażem. Dobiera się je do palety cieni na powiece, stroju, koloru włosów.

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.