Dzięki niemu skóra odzyskuje blask, znikają zaczerwienia i podrażnienia, zmarszczki stają się mniej widoczne. Serum to kosmetyk-gwiazda. Co warto o nim wiedzieć i kiedy go stosować?

ikonaZ chemicznego punktu widzenia serum kosmetyczne może mieć dowolną formę, np. emulsji lub żelu. Najważniejsza jest jednak istota jego działania, czyli przeniesienie jak najgłębiej do skóry, maksymalnie dużej, tolerowanej dawki substancji aktywnych o działaniu pielęgnującym. Przyśpieszają one naturalne, fizjologiczne procesy odnowy komórek, intuicją biosyntezę białek skórnych, odżywiają, dotleniają i opóźniają proces starzenia.

Aby uzyskać taki efekt, naukowcy wykorzystują najnowsze technologie oparte na wiedzy z zakresu biologii komórkowej, biochemii, fizjologii, czy genetyki. Dość popularną metodą ułatwienia wchłaniania substancji biologicznie czynnych jest zastosowanie tzw. promotorów przejścia przezskórnego. Ich mechanizm działania wynika z indywidualnego oddziaływania ze składnikami warstwy rogowej naskórka. Musi temu towarzyszyć znaczna rozpuszczalność substancji aktywnej w odpowiednim promotorze. Promotory zawarte w serum powinny na tyle zmienić chwilowo strukturę skóry, by zwiększyć jej przepuszczalność w momencie aplikacji jedynie dla substancji aktywnych, nie doprowadzając jednocześnie do przedostania się substancji potencjalnie szkodliwych. Dlatego też produkty definiowane jako serum charakteryzują się doskonałym wchłanianiem bez względu na konsystencję.

 

Do zadań specjalnych

Serum możemy potraktować jako kurację dla skóry, która potrzebuje silniejszego wsparcia. Jeśli odnosimy wrażenie, że sam krem nie daje jej wystarczająco pięknego wyglądu albo nie radzi sobie z konkretnym problemem, np. plamki, zmarszczki, wiotkość, suchość, rozszerzone pory, nierówna struktura, czy brak blasku, wtedy sięgnijmy po serum. Odpowiednio dobrane serum i krem działają synergicznie i potęgują pozytywny efekt końcowy.

shutterstock_170784413

W zależności od zaawansowania problemu serum można stosować okresowo, np. regularnie każdego dnia lub dwa razy dziennie, dopóki nie skończy się opakowanie kosmetyku (ważne, by przeprowadzić kurację do końca). I tak dwa-trzy razy do roku. Serum możemy również stosować codziennie przez cały rok, jeżeli mamy skórę, na której problemy zaznaczyły się nieco głębiej bądź też jesteśmy ciągle narażani na agresywne działanie czynników zewnętrznych (wiatr, intensywne promienie UV, klimatyzacja, ostre jarzeniowe światło w pracy, suche powietrze).

Klucz do sukcesu

Każdy kosmetyk, serum również, dostosowujemy do aktualnych potrzeb cery. Należy przyglądać się skórze każdego dnia, obserwować wszystkie zmiany, jakie na niej zachodzą, sprawdzać, jak reaguje na każdy położony kosmetyk i otoczenie. Naprawdę nie zawadzi też co pewien czas poddać się badaniom „kontrolnym” wykonywanym przez specjalistów (kosmetyczki, kosmetologów czy dermatologów) za pomocą odpowiedniego aparatu. Takie badanie już po kilku minutach pomoże określić aktualne potrzeby skóry. A te mogą zmieniać się z miesiąca na miesiąc.

shutterstock_197428445

Na dzień i na noc

Serum, jak każdy kosmetyk, aplikujemy zależnie od jego przeznaczenia. Są kosmetyki na dzień i odpowiednio na noc, są takie na „wielkie wyjścia” i rozprawiające się z konkretnymi problemami cery. Są też kuracje uniwersalne, jak Supreme Renewal Advanced Serum Day/Night z nowej linii Algorithm Dr Irena Eris – przeznaczone do każdego typu cery kobiet powyżej 40 roku życia. Kosmetyk ten wydłuża rezultaty działania kremu, a za sprawą biomolekuł algowych zapewnia radykalną odbudowę komórkową podłoża skóry właściwej. Jednocześnie, zaawansowany technologicznie, multifunkcyjny kompleks polisacharydowo-witaminowy, zapewnia błyskawiczny efekt „renowacji” skóry, która zaraz po aplikacji staje się idealnie wygładzona, optymalnie nawilżona, niezwykle delikatna i miękka w dotyku. Efekt ten nasila się i utrzymuje w czasie i wyraźnie daje się zauważyć już po miesiącu stosowania. Serum to kosmetyk-gwiazda? O tak!

 

http://algorithm.drirenaeris.com/

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.