Na piękno kobiety składają się detale. Ich odpowiednie i harmonijne zgranie stanowi gwarancję atrakcyjnego wyglądu. Okazuje się, że elementem wyglądu, w którego zmianę najczęściej ingerują panie, są włosy. Czy słusznie? 

shutterstock_319827305

Wydawałoby się, że natura jest nieomylna, a to, co nam daje, zawsze jest najlepsze. Pomimo tego wiele kobiet uważa inaczej i zmienia naturalny wygląd włosów. Niestety, często jest to zmiana na gorsze ze względu na nieodpowiedni dobór koloru, który powinien być uwarunkowany przede wszystkim typem urody. shutterstock_215380180

Wiosna, lato, jesień, a może zima?

Określając typ urody, należy zwrócić uwagę na trzy elementy: barwę i oprawę oczu, odcień cery i naturalny kolor włosów. Pani wiosna to zdecydowanie ciepłe tony. Brzoskwiniowa cera oraz niebieskie, zielone lub jasno brązowe oczy najlepiej będą prezentowały się w oprawie od jasnego blondu po jasny brąz. W takich też odcieniach powinny być dobierane farby do włosów. Złoty połysk pięknie podkreśli poszczególne elementy i atuty urody jak np. piegi. Drugim ciepłym typem będzie pani jesień, którą od pani wiosny odróżniać będzie przede wszystkim bledszy odcień cery, bardziej intensywny, zwykle brązowy lub zielony kolor oczu i wyraźne zaznaczone, czerwone usta. W tym przypadku odpowiednie będą odcienie rudości, głębokiego brązu i miedzi. Dla pań o zimnym typie urody czyli lata i zimy zarezerwowane są kolory w bardziej stonowanych odcieniach. Te pierwsze, będąc posiadaczkami bladej lub jasno różowej cery i zwykle niebieskich oczu, powinny skupiać się na zimnych blondach i jasnych brązach. Pani zima o alabastrowej cerze i jasno niebieskich lub brązowych oczach w ciemnej oprawie, powinna wybierać farby w kolorze ciemnych brązów i czerni z odcieniem niebieskiego.

shutterstock_319390949

Czy tylko typ urody?

Dobierając właściwy kolor włosów, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych zasad. Po pierwsze – odcień nie powinien się różnić o więcej niż dwa tony od naturalnej barwy włosów. Zbyt drastyczna zmiana koloru może wywoływać niekorzystny efekt przejaskrawienia. Należy także pamiętać, że włosy, karnacja i oczy nie powinny być w podobnym odcieniu. Decydując się na zmianę koloru z jasnego na ciemny konieczne będzie przyciemnienie brwi.

shutterstock_81301675

Jasny łagodzi, ciemny wyostrza

Wbrew obiegowym opiniom nie tylko typ urody powinien warunkować kolor naszych włosów. Niekiedy za sprawą doboru odpowiedniego odcienia możemy ukryć pewne mankamenty w wyglądzie. Mając np. do czynienia z cerą problematyczną, skłonną do wyprysków i przebarwień najlepiej sprawdzą się odcienie blondu, które dodatkowo będą odmładzać. W takim przypadku unikajmy ciemnych odcieni, które podkreślają wszelkie niedoskonałości. Nie są one polecane także w przypadku pań o ostrych rysach twarzy, gdyż będą je jeszcze bardziej podkreślać i dodawać lat. Z kolei wszelkie odcienie rudości powinny być omijane szerokim łukiem przez kobiety z tendencją do pękających naczynek i czerwienienia w obrębie twarzy.

shutterstock_251762701

Pamiętaj, że…

 Sama jesteś w stanie dobrać odpowiedni kolor włosów, kierując się pewnym ogólnymi zasadami, związanymi z typem urody, jaki masz. Zawsze jednak zwracaj uwagę na poszczególne detale, które chcesz ukryć lub zaakcentować. Odpowiedni odcień włosów może nie tylko wyeksponować nasze naturalne piękno, ale i stanowić doskonałe uzupełnienie każdej stylizacji.  

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź szczegółowe informacje na Garnier.pl 

1 komentarz
  1. Wydawało mi się, że mogę sama określić typ swojej urody. Byłam w błędzie, o czym dowiedziałam się dopiero w profesjonalnym salonie SYH. Okazało się, że jestem latem, a nie zimą i wreszcie mam dobry kolor włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.