Naukowcy zapytali kobiety o ich motywację do erotycznych eksperymentów. Odpowiedzi mogą zaskoczyć tych, którzy wiedzę o seksie czerpią z filmów pornograficznych.

shutterstock_70999978Co czwarta Europejka przyznaje, że choć raz w życiu próbowała seksu analnego (w niektórych krajach nawet co trzecia, w innych 12-15%). W USA 36% kobiet i 46% mężczyzn zadeklarowało w ostatnim Narodowym Badaniu Zdrowia, iż doświadczyli tego rodzaju seksu. Podczas, gdy motywacja panów do próbowania seksu analnego jest jasna – zwiększony nacisk na prącie powoduje silniejsze doznania niż podczas stosunku waginalnego – motywy kobiet, aby go doświadczyć, są bardziej skomplikowane. Przybliża je artykuł w amerykańskim periodyku „Archives of Sexual Behavior”.

Ciekawość, uległość, wymiana

Wyniki badania ankietowego opisanego w amerykańskim periodyku nie są reprezentatywne, bowiem dotyczyły specyficznej i niedużej grupy kobiet, które do lekarza trafiły ze względu na problemy z używkami. Mogą jednak posłużyć jako punkt wyjściowy do rozważań i dyskusji.

Najczęściej raportowaną przez kobiety motywacją do uprawiania seksu analnego była ciekawość. Kolejnym powodem było poczucie, że nie mogą odmówić parterowi. Następna w kolejności motywacja to wymiana – seks analny był ceną np. za alkohol, narkotyki lub pieniądze. Na dalszym miejscu ankietowane podały chęć zadowolenia partnera oraz próbę uniknięcia seksu waginalnego i ryzyka ciąży.

Ponad 60% kobiet, które zdecydowały się na uprawianie seksu analnego, zadeklarowało, że przed stosunkiem przyjmowało narkotyki lub alkohol. Robiły to najczęściej po to, by zwiększyć ochotę na seks, uśmierzyć ból lub otumanić się na tyle, by nie odczuwać dyskomfortu psychicznego i fizycznego związanego z tym rodzajem seksu.

shutterstock_68653057

Przyjemne czy nie?

Zdecydowana większość ankietowanych, które doświadczyły seksu analnego, raportowała, iż stosunek tego typu był zainicjowany przez partnera. Dla 31% było to doświadczenie przyjemne w sensie erotycznym. Panie z tej grupy uściślały, iż przyjemność z seksu analnego jest możliwa, gdy używa się przy nim dodatkowych „środków” takich jak np. lubrykanty, gadżety erotyczne, narkotyki lub alkohol.

47% badanych kobiet uznało, iż seks analny był dla nich psychicznie i fizycznie niekomfortowy. Panie skarżyły się głównie na ból oraz brak zrozumienia ze strony partnera.

Amerykańskie badania pokazują, iż seksu analnego najczęściej próbują osoby w wieku od 29 do 39 lat – w tej grupie wiekowej aż 22% badanych zadeklarowało, iż doświadczyło go w ciągu ostatniego roku.

shutterstock_205027045

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.