Muzyk lepszy od sportowca?

Kto jest bardziej atrakcyjny – facet, który umie kopać piłkę, czy też chłopak z gitarą? Odpowiedź daje ciekawy eksperyment z Francji.
Trzech psychologów z Université de Bretagne-Sud postanowiło sprawdzić, czy zdolności muzyczne mężczyzn rzeczywiście działają na kobiety jak magnes. Wybrali atrakcyjnego modela i poinstruowali go, by prosił przypadkowo spotkane na ulicy kobiet o numer telefonu. I tak kilkaset razy… W połowie przypadków model miał ze sobą sportową torbę, w drugiej połowie gitarę przewieszoną przez plecy. Okazało się, że kobiety chętniej nawiązywały kontakt z „muzykiem” niż ze „sportowcem”. Potwierdziło to tezę naukowców, że zdolności muzyczne idą w parze z atrakcyjnością seksualną.

Warto pokusić się o pytanie, co sprawia, iż mamy słabość do „chłopaków z gitarą”. Czemu miliony kobiet na świecie wzdychają do muzyków? Czyżbyśmy widziały ich jako bardziej wrażliwych i romantycznych od innych, a zatem zdolnych do otaczania nas czułą opieką? A może po prostu wszyscy lubimy czasami posłuchać dobrej muzyki.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.