Wszyscy się stresujemy. W domu, pracy, na uczelni czy w szkole. Choć odrobina stresu na co dzień mobilizuje nas do działania, to jednak większość z nas ma go stanowczo za dużo. Narzekamy i poszukujemy skutecznych sposobów na tzw. odstresowanie się.

shutterstock_193326146

Najprościej oczywiście byłoby wyjechać na łono przyrody, zostawiając za sobą trudne sprawy czy kłopotliwe relacje. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Wówczas warto obejrzeć komedię, odwiedzić życzliwych przyjaciół, poćwiczyć lub poddać się kojącemu relaksującemu masażowi.

Do niezwykle przyjemnych i pachnących domowych sposobów na pokonanie stresu należą kąpiele aromaterapeutyczne, automasaże i oczywiście niezmiernie popularne już nawanianie powietrza olejkami eterycznymi. W kominku aromaterapeutycznym możemy wykorzystać różne substancje o właściwościach relaksacyjnych lub sięgnąć po sprawdzoną mieszankę Vapomix® na stres R-6.

shutterstock_274918928

Preparat zawiera między innymi olejek petitgrain o świeżej, cytrusowej woni i sosnowy o pięknym zapachu lasu. Olejek petitgrain otrzymywany przez destylację liści drzewa pomarańczowego z parą wodną działa kojąco, tonizująco i antyseptycznie. Używany jest do łagodzenia objawów depresji, bezsenności i przy rekonwalescencji. Olejek sosnowy natomiast uzyskuje się przez destylację igieł i gałązek sosny zwyczajnej z parą wodną. Łagodnie pobudza, posiada również właściwości antyseptyczne. Dzięki połączeniu tych niezwykle cennych i pachnących substancji Vapomix® na stres działa odprężająco i uspokajająco, łagodząc napięcia nerwowe i stany lękowe. Warto zastosować go podczas odpoczynku po wyczerpującej pracy, trudnej rozmowie czy innych stresujących codziennych sytuacjach. Kilka kropli dodanych do miseczki z ciepłą wodą i podgrzanych przez znajdującą się w kominku świeczkę bardzo szybko wypełni pomieszczenie kojącym zapachem przyrody i pomoże nam zrelaksować się i odzyskać utracone siły. Sposób prosty, przyjemny i co najważniejsze bardzo skuteczny!

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.