Myślisz, że jesteś odporna na socjotechniki? Zapewne się mylisz. Proste psychologiczne triki mogą sprawić, że ktoś szybko zdobędzie twoje serce.

Tekst: Iza Kołodziej

shutterstock_123744373

Wielu mężczyzn twierdzi, że kobiety są skomplikowane, nieprzewidywalne i niemożliwe do zrozumienia. Ich zdaniem kobieca psychologia jest trudniejsza do rozszyfrowania od starożytnych manuskryptów zapisanych zapomnianymi językami. Uważają też, że nigdy nie wiadomo, co przykuje uwagę danej kobiety i sprawi, iż będzie chciała umówić się na spotkanie. Nic bardziej błędnego. Okazuje się, że łatwo nas oczarować. Mamy wyjątkowo miękkie serca dla panów, którzy:

1. Bawią się z dziećmi

Mężczyzna, który bawi się z niemowlakiem, od razu zyskuje w naszych oczach atencję oraz sympatię. Bez względu na wygląd i cechy charakteru, facet z dzieckiem na ręku ma o 40% większą szansę podbić nasze serce niż mężczyzna, który deklaruje, iż dzieci nie robią na nim wrażenia. Gaworzenie z niemowlęciem i wygłupianie się z kilkulatkiem to wytrych do sekretnych drzwi przeciętnej kobiety.

2. Robią sobie zdjęcia grupowe

Lepiej oceniamy tych mężczyzn, którzy na zdjęciach prezentują się w grupie kolegów. Do panów, którzy chętniej wrzucają fotografie z kolegami niż solo selfie mamy większe zaufanie i większy szacunek. Osoby przebywające w otoczeniu innych uważamy za bardziej atrakcyjnie fizycznie niż te, które do zdjęcia pozują samotnie. Psychologowie zaczęli nazywać ten fenomen „efektem cheerleaderki”. Co ciekawe, mężczyźni lubiący się pochwalić swoimi selfie, mają u nas marne szanse. Takich uważamy generalnie za egocentrycznych i dziwacznych.

shutterstock_183775940

3. Opiekują się swoim psem

Pies zmiękcza nas równie skutecznie jak dziecko. Mężczyzna spacerujący z czworonogiem ma trzykrotnie większą szansę, by zyskać numer telefonu wybranej kobiety niż mężczyzna przechadzający się samotnie. Jeśli dodatkowo facet okazuje zwierzęciu czułość i atencję, ma naszą gwarantowaną uwagę. Nie sposób się do takiego nie uśmiechnąć i nie podać pomocnej dłoni w potrzebie.

4. Pomagają innym

A propos pomagania innym – dobroczynność to kolejny klucz do naszego serca. Jeśli mężczyzna dyskretnie informuje, iż wspiera akcje charytatywne, to poziom naszego zaufania do niego wzrasta o połowę. Wystarczy, by napisał na Facebooku, iż podarował coś schronisku dla zwierząt albo wsparł doroczną zbiórkę pieniędzy na szczytny cel i już ma plus. Kobiecy radar szukający kandydata na czułego, opiekuńczego ojca od razu wykrywa interesujący obiekt na horyzoncie.

shutterstock_80782177

5. Używają pozytywnych słów

Mężczyzna, który w swoim codziennym słowniku ma takie słowa jak na przykład „uśmiech”, „kreatywność”, „inspiracja”, „miło”, „ambitny”, „ładny” ma o 30% większą szansę umówić się na randkę niż ten, który chętniej dostrzega negatywne strony życia. Lubimy ludzi pozytywnych i facetów, którzy potrafią kogoś pochwalić nie czując się przy tym zagrożonym.

6. Potrafią grać na instrumencie

Chłopak z gitarą jest świetną parą. Zamiast gitary może mieć saksofon, pianino albo akordeon. Instrument jest mało istotny. To talent artystyczny ma znaczenie. Panów, którzy potrafią poświęcić czas na doskonalenie się w sztuce grania na instrumencie, oceniamy lepiej niż ich mało umuzykalnionych kolegów. Przypisujemy im wrażliwość, emocjonalność, cierpliwość, mądrość i łagodność.

shutterstock_245624653

7. Kupują kwiaty

To takie stare i takie aktualne! Kwiaty są uniwersalnym prezentem sprawiającym, że trudniej nam powiedzieć „nie”, a łatwiej zapewnić, że „tak”. Róże, tulipany, frezje, konwalie, piwonie lub polny drobiazg przybrany trawą to pachnące przepustki do kobiecej sympatii. Teraz i zawsze.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.