Screen Shot 2013-08-14 at 2.47.08 PMNiewiele nam potrzeba, by zidentyfikować mężczyznę, z którym mogłybyśmy nawiązać romantyczną relację. Pierwszej selekcji dokonujemy w ciągu zaledwie kilku minut.

Po przebadaniu ponad 2000 osób naukowcy z Uniwersytetu Standforda doszli do wniosku, że fascynacja drugim człowiekiem rodzi się o wiele szybciej, niż myślimy, o czym pisze „American Journal of Sociology”. Kobiety, które brały udział w eksperymencie polegającym na wyłanianiu najbardziej interesujących mężczyzn podczas tak zwanych „błyskawicznych randek”, potrzebowały na to zaledwie 4 minut rozmowy.

Sympatyczny i wspierający

Największe szanse na zrobienie dobrego wrażenia mieli ci panowie, którzy okazali się „sympatyczni” i „wspierający”.  Ich atutami były umiejętności słuchania i formułowania komunikatów, które dowodziły, że są skoncentrowani na rozmowie. Im więcej zadawali pytań, tym bardziej kobiety się nimi interesowały. Co znamienne, zarówno kobiety, jak i mężczyźni woleli, gdy rozmowa koncentrowała się na niej. Spośród tych skojarzonych par, które zdecydowały się rozmawiać na temat mężczyzny, bardzo niewiele zadeklarowało potem wzajemne zainteresowanie.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.