Podobno nie ma nic piękniejszego niż jacht wypływający w morze. Być może dlatego od wielu lat marki luksusowe, które są wrażliwe na kwestie piękna, angażują się w żeglarstwo. Louis Vuitton i Puchar Ameryki czy katamaran Prady „Luna Rossa” to tylko wybrane przykłady. W tym roku marka
Dr Irena Eris dołącza na pełnych żaglach do tego grona.

 

W dniach 24-29 lipca Gdańsk będzie gościł ponad 800 najlepszych europejskich żeglarzy, którzy wezmą udział w mistrzostwach Europy jachtów morskich Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017.
Będzie to jedno z największych wydarzeń nadchodzącego sezonu na polskim wybrzeżu. Na liście startowej mistrzostw Europy są już 92 załogi z 13 krajów (Dania, Estonia, Finlandia, Wielka Brytania, Niemcy, Rosja, Izrael, Włochy, Litwa, Łotwa, Norwegia, Polska, Szwecja), w tym 20 załóg polskich.

Dla sympatyków żeglarstwa ORC European Championship jest tym, czym puchar Rolanda Garrosa, Wimbledon, Australian Open i US Open razem wzięte dla miłośników tenisa. Zmagania załóg będzie można obserwować z trójmiejskich plaż, a całą flotę najszybszych morskich jachtów Europy podziwiać w Marinie Gdańsk w specjalnie utworzonym Miasteczku Regatowym Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017.

Mistrzostwa Europy to nie jedyna zbliżająca się ciekawa aktywność żeglarska. Już na początku sierpnia w Sopocie odbędzie się czternasta edycja Sopot Match Race. To z kolei wydarzenie jest jednym z etapów corocznych Mistrzostw Świata w regatach meczowych. W Sopocie będzie walczyło kilkanaście załóg, a całość będzie można podziwiać w dniach 2-5 sierpnia z molo.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.