Costa Smeralda to nie tylko pierwszy statek tych linii zasilany LNG, lecz również autentyczny hołd dla Włoch. Jego wyposażenie zostało zaprojektowane we współpracy z najlepszymi włoskimi designerami, w najlepszym włoskim stylu. Costa Smeralda oferuje wyjątkowe wrażenia z podróży, inspirowane gościnnością i ciepłem tego pięknego kraju.

Nowa generacja statku flagowego we włoskim stylu

Już tej jesieni Costa Smeralda zabierze na pokład pierwszych gości. To statek, który oddaje hołd Włochom i temu, za co uwielbiają ten kraj ludzie na całym świecie. Hołd zaczyna się od nazwy statku, która przypomina jedno z najpiękniejszych miejsc turystycznych na Sardynii (Szmaragdowe Wybrzeże), a także nazw pokładów i przestrzeni ogólnodostępnych, z których każda jest poświęcona słynnym miejscom i placom we Włoszech. Od Palermo (pokład 4) do Triestu (pokład 20), Costa Smeralda zabierze swoich gości na prawdziwą wycieczkę po Włoszech, z dużą liczbą miejsc poświęconych zabawie, smakom i świętom.

Zabawa, smaki, festiwal i wellness

„Sercem” nowego okrętu flagowego będzie Colosseo, obszar na środku statku z trzema poziomami. Jasne ekrany na ścianach i na kopule będą miały do opowiedzenia nową historię w każdym porcie zawinięcia i o każdej porze dnia, od świtu do zachodu słońca. Na placu znajdą się wszystkie główne bary tematyczne, w których goście mogą wypić kieliszek musującego wina Ferrari lub Campari, podziwiając morze przez duże szklane ściany.

Z kolei Piazza di Spagna to schody biegnące przez trzy pokłady, z balkonem na świeżym powietrzu na górnym pokładzie, ze szklaną podłogą, która daje wrażenie latania nad morzem. Będzie to idealne miejsce do rozrywki dla gości w każdym wieku. Na dziobie statku Trastevere będzie kolejnym placem, na którym goście będą mogli się zrelaksować, porozmawiać i cieszyć się smakami barów, takich jak Il Bacaro w stylu Wenecji i Gelateria Amarillo. Kolejnym spektakularnym punktem widokowym będzie przejście Passeggiata Volare, które osiągnie najwyższy punkt statku, 65 metrów.

Nowy okręt flagowy Costa Cruises będzie miał o wiele więcej niespodzianek i ekscytujących nowych rozwiązań, które sprawią, że będzie się różnić od innych statków floty. Będzie to między innymi własne muzeum na pokładzie statku: CoDe Costa Design Museum Muzeum zaprojektowane przez Adama D. Tihany, architekta i dyrektora artystycznego Costa Smeralda, nosi nazwę CoDe (Costa Design Museum), a jego kuratorem będzie Matteo Vercelloni. Muzeum o powierzchni 400 m2 będzie poświęcone doskonałości włoskiego designu i będzie prezentować wiele marek, które przyczyniły się do budowy statku i jego sukcesu.

Kabiny

Wygodne i eleganckie kabiny również emanują włoskim smakiem i stylem. Zostały zaprojektowane przez pracownię Dordoni Architetti z Mediolanu i ozdobione kolorami i geometrycznymi wzorami związanymi z miastami, od których każdy pokład ma swoją nazwę, dzięki czemu wnętrza są przyjemne i jasne. Nowa kategoria kabin z „tarasem nad morzem” obejmuje wspaniały aneks, w którym goście mogą zjeść śniadanie, sączyć aperitif lub po prostu cieszyć się szumem fal. Na pokładzie Costa Smeralda znajdzie się łącznie 2612 kabin, w tym 28 apartamentów, 106 kabin z tarasem, 1 522 kabiny z balkonem, 168 kabin zewnątrznych i 788 kabin wewnętrznych.

Włoscy projektanci

Aby zapewnić autentyczne doświadczenie włoskiego designu, meble, oświetlenie, tkaniny i akcesoria Costa Smeralda zostały wybrane we współpracy z prestiżowymi włoskimi firmami, takimi jak Molteni & C (sofy i fotele), Roda (meble balkonowe), Flos (oświetlenie dekoracyjne), Dedar i Rubelli (tkaniny i tapicerka). Marki te wchodzą w skład zespołu piętnastu renomowanych włoskich dostawców, wśród których znajdują się takie firmy jak Kartell, Poltrona Frau i Alessi.

Trasa podróży

Pierwszy, 15-dniowy rejs Costa Smeralda rozpocznie się 20 października 2019 r. w Hamburgu. Statek będzie płynął do Savony, gdzie 3 listopada 2019 r. odbędzie się ceremonia nadania imienia statkowi. Trasa obejmie dwudniowe przystanki w niektórych z najciekawszych miast Europy, takich jak Hamburg, Rotterdam, Lizbona, Barcelona i Marsylia. 4 listopada 2019 r. rozpocznie się 6-dniowy rejs inauguracyjny, który wyruszy z Savony i poprowadzi poprzez Barcelonę, Marsylię i Civitavecchię. Costa Smeralda będzie nadal kursować w zachodniej części Morza Śródziemnego do kwietnia 2021 r., podczas tygodniowych rejsów będzie odwiedzać Savonę, Marsylię, Barcelonę, Palmę de Mallorca, Civitavecchię i La Spezia.

Pierwszy statek Costa zasilany przez skroplony gaz ziemny

Costa Smeralda będzie pierwszym statkiem Costa napędzanym skroplonym gazem ziemnym (LNG), najczystszym na świecie paliwem kopalnym. Będzie to stanowić przełom ekologiczny, który poprawi jakość powietrza poprzez niemal całkowite zapobieganie emisji pyłów i tlenków siarki na morzu i w porcie. Znacząco zmniejszy się również emisję tlenków azotu i dwutlenku węgla. Obecnie wnętrza statku Costa Smeralda są ukończone w stoczni Meyer w Turku. Dostawa drugiego statku, siostrzanego statku Costa Smeralda, również zbudowanego przez Meyer-Turku, ma nastąpić w 2021 roku.

Zapraszamy do świata Costa: facebook.com/CostaCruisesPL

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.