Zanim zaleją nas informacje na temat wiosennych i letnich trendów, warto zapoznać się z zawartością naszej własnej szafy. Zebrałyśmy dla ciebie kilka wskazówek jak nie stać się ofiarą mody oraz na co postawić kompletując garderobę.

Hit sezonu
Ponieważ jak wiadomo moda lubi powracać, może zdarzyć się, że posiadamy już hit nowego sezonu. Bluzkę lub marynarkę z poduszkami albo zapomniane spodnie marmurki, które wracają w wielkim stylu. Czasem wystarczą jedynie małe krawieckie poprawki. To świetne rozwiązanie dla indywidualistek, które nie lubią mijać na ulicy dziesięciu osób w tej samej co one bluzce dostępnej akurat w sieciówkach.

Wykopaliska

Wiosenne porządki w szafie z pewnością zaowocują wieloma ciekawymi znaleziskami. Ile razy kupiłyśmy rzecz, która nigdy nie założona wylądowała na dnie szafy. Może czas ją odświeżyć? Mając jako inspirację odważny styl Carry Bradshow z pewnością znajdziemy okazję żeby ją założyć.

Dwanaście takich samych …
… bluzek, 5 podobnych koszul. Niestety często brakuje nam odwagi i kupujemy za każdym razem to samo. W efekcie mamy w szafie dużo podobnych rzeczy i wciąż ten sam problem – „nie mam co na siebie włożyć”. Wiosna to dobry czas żeby spróbować czegoś nowego. Zamiast przemierzać centra handlowe tą samą ścieżką, zboczmy z wytyczonej trasy i wejdźmy do sklepu, który zazwyczaj omijamy. Świetną zabawą mogą być eksperymenty z kolorem, na przykład bardzo modnymi w tym sezonie pastelowym różem lub błękitem.

Poznaj siebie
W podejmowaniu zakupowych decyzji bardzo ważna jest znajomość swojego ciała. Jeśli wiemy co należy wyeksponować, a co lepiej zakamuflować to mamy 50 proc. szans na udaną zawartość szafy. Tworząc odpowiednią bazę pasującą do naszej sylwetki, możemy uzupełniać ją dodatkami, które podkreślą indywidualizm i kreatywność.

Odnaleźć swój styl
Droga do odnalezienia własnego stylu jest długa. Ale nie musi ani nie powinna być żmudna. Należy zawsze pamiętać, że moda to przede wszystkim dobra zabawa. Nasze szafy już czekają na nowe kreacje i wiosenne szaleństwa. Tak modne w tym sezonie toczki mogą być świetnym dodatkiem do stonowanej „małej czarnej”, a obowiązkowe bardzo wysokie obcasy nadadzą zupełnie inny charakter sprawdzonym stylizacjom.

Ofiara mody
Każdego sezonu pojawia się kilkanaście nowych trendów. Żeby nie dać się zwieść szybko przemijającym nowościom i nie dać z siebie zrobić ofiary mody najlepiej jest zaufać intuicji. Jeśli nie czujemy się w czymś dobrze, nie ma sensu nosić danej rzeczy tylko dlatego, że akurat jest modna. Lepiej zaufać klasyce i budować szafę tak, by rzeczy, które się w niej znajdują pasowały do siebie. Tworząc zestawy potrzebujemy mniejszej ilości rzeczy, a efekt jest o wiele bardziej zadowalający. Na przykład dobrze dobrane krojem jeansy mogą świetnie sprawdzić się zarówno na imprezie u znajomych jak i na oficjalnej kolacji – wystarczy tylko dodać odpowiednią bluzkę czy marynarkę.

Wiosna to pora kiedy po męczącej zimie wszyscy pragną zmian. Chcemy mieć nową fryzurę, nowy makijaż i oczywiście masę nowych ubrań. W szaleństwie wiosennych trendów pamiętajmy o tym, że moda powinna być przede wszystkim świetną zabawą. Postawmy na swój styl i bawmy się nowymi propozycjami projektantów, dodając je do sprawdzonej bazy z naszej szafy.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.