Zwycięzca 9. edycji The Voice of Poland – Marcin Sójka swój debiutancki krążek zatytułowany „Kilka prawd”  ukaże światu już 18 października. Kim jest siedlczanin, który podbił serca publiczności w Polsce?

Tekst: Patrycja Skwierczyńska

Marcin Sójka urodził w 1987 roku w Siedlcach, tam też się wychował i mieszka wraz z żoną i dwójką dzieci. Od najmłodszych lat związany był z muzyką i sceną. Był siedmiolatkiem, kiedy rodzice zapisali go do klubu piosenki, a niedługo potem (w 2000 roku) zagrał tytułową rolę w musicalu „Piotruś Pan” w teatrze muzycznym ROMA. Cały czas mieszkał i rozwijał się w Siedlcach na deskach TEATRU ES. Obecnie wokalista pracuje jako realizator dźwięku w siedleckim Centrum Kultury oraz współpracuje z Siedlecką Orkiestrą Wojskową.

W przesłuchaniach do 9. edycji The Voice of Poland wykonał utwór Grażyny Łobaszewskiej „Czas nas uczy pogody”, którym zdobył serca jurorów. Wybrał wtedy drużynę Patrycji Markowskiej i to pod jej okiem zdobył pierwsze miejsce. W finale wykonał autorski singiel „Zaskakuj mnie”, a jego genialny głos został doceniony przez publiczność. Po wydaniu wyżej wymienionego singla był on najczęściej puszczanym utworem w rozgłośniach radiowych, a teledysk do niego na platformie YouTube zdobył ponad 11 mln wyświetleń! Sójka wydał jeszcze dwa single pt.: „Dalej” oraz „Lepiej”, które zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez słuchaczy.

W wolnych chwilach wokalista uwielbia gotować, czytać kryminały oraz interesuje się motoryzacją i fotografią. Do muzycznych idoli Marcina Sójki należy przede wszystkim Zbigniew Wodecki, którego wokalista uważa za swój autorytet. Za najważniejsze w muzyce uważa podążanie za głosem serca i szczery przekaz.

Zachęcamy do odsłuchania debiutanckiego singla Marcina Sójki, zatytułowanego „Zaskakuj mnie”, który wykonał w trakcie finału The Voice of Poland.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.