Nie masz pomysłu jak spędzić weekend w Warszawie? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę najciekawszych wydarzeń, dzięki którym zrelaksujesz się i odżyjesz przed nadchodzącym tygodniem.

Kulturalnie to nowa seria artykułów, które pomogą zorganizować Ci każdy weekend. Będą pojawiały się w każdy piątek.

shutterstock_103589021

Piątek (15.01)

  • 147. rocznica urodzin Stanisława Wyspiańskiego

17:00, Muzeum Narodowe

Artysta zajmujący się malarstwem, witrażem, poezją, a także projektowaniem mebli. Posługiwał się techniką pastelu, której stał się prawdziwym mistrzem. Nazywany czwartym wieszczem tworzył w epoce Młodej Polski.

  • Hits Forever – koncert kwartetu smyczkowego The Time Quartet

19:00 Dom Kultury KADR
Wstęp wolny

The Time Quartet tworzą absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W programie koncertu utwory z ich debiutanckiej płyty One: Smooth Criminal Michaela Jacksona, Skyfall Adele, Viva la Vida Coldplay, Can’t Help Falling in Love Elvisa Presleya i inne. To koncert hitów muzyki filmowej i rozrywkowej we współczesnych aranżacjach.

  • Karnawałowe jazz party 

19:00, LITERATKA
Wstęp: 30 zł

Jazz party z udziałem Lecha Szprota i Andrzeja Chajkowskiego. Koncert w klimacie bluesa. Ma być klubowo, przyjaźnie i tanecznie.

Kontakt tel. 502 429 478

  • Koncert zespołu TNBC (The Natural Born Chillers)

20:30, Klubokawiarnia Chłodna 25
Wstęp: 15 zł

TNBC to mieszanka pulsującej elektroniki, mocnych gitar i perkusji. Czerpiąca ze zderzenia gatunków energetyczna muzyka łączy klimat granego na żywo koncertu z roztańczoną klubową imprezą. Regularnie pojawiają się na scenach w całym kraju (Heineken Opener Festival, Coke Live Music Festival).

shutterstock_100735168

Sobota (16.01)

  • OKO NA INTERNETY

13:00, Pod Okiem (Grójecka 79)
Wstęp wolny

 To comiesięczny cykl spotkań na temat zagrożeń i bezpieczeństwa w sieci. Spotkania są przede wszystkim dedykowane rodzicom, którzy chcieliby wiedzieć więcej na temat niebezpieczeństw płynących z sieci. Wykłady poprowadzi Michał Czyżewski – ekspert z Fundacji Panoptykon i warszawskiego Hackerspace.

  • Występ grupy impro Coś Krótkiego

19:00, Państwomiasto (Generała Andersa 29)
Wstęp wolny

Młoda grupą improwizatorów tworząca na bieżąco, bez przygotowanego scenariusza, czerpiąca inspiracje z podpowiedzi publiczności.

shutterstock_221914819

Niedziela (17.01)

Wystawa w Zachęcie

12:15, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
Wstęp: 15 zł, 10 zł, 1 zł, 18 zł

Tego dnia masz niepowtarzalną okazję do zwiedzania wystaw w Zachęcie razem z przewodnikiem, który rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości odnośnie sztuki.

Wieczór piosenek musicalowych 

19:30, Klub Harenda
Wstęp: 15 zł/ ulgowy 10 zł

Dla wielbicieli muzyki lekkiej i przyjemnej. Podczas wieczoru będzie można usłyszeć piosenki musicalowe, poetyckie oraz rozrywkowe.

Wieczór piosenki Jacka Kaczmarskiego

19:30, Tawerna Korsarz
Wstęp: 10 zł

Tawerna Korsarz oraz Artur „Kaczor” Kaczorek zapraszają na niedzielne spotkanie pod wspólnym tytułem „Wieczór piosenki Jacka Kaczmarskiego”.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.