Zaczynamy wakacje, będzie trochę czasu na nadrobienie klasyków i hitów z ostatnich lat. Polecamy najpiękniejsze filmy na lato i o lecie, które wprowadzą was w urlopowy klimat.

Tekst: Joanna Zaguła

Idealne matki to film sprzed kilku lat ze świetnymi rolami Robin Wright i Naomi Watts, ekranizujący powieść Doris Lessing. Dramat psychologiczny o zdradzie, przyjaźni, starzeniu się i samotności znalazł się w tym zestawieniu filmów na lato ze względu na nadmorskie scenerie Australii i dwóch młodych surferów, synów bohaterek. Nikt nie chciałby pewnie przeżywać tych emocji, ale patrzeć na nich i ich nadmorskie życie jest bardzo przyjemnie.

Czarny Piotuś Milosa Formana da wam trochę wytchnienia. Piotruś jest troszkę nieogarnięty, ale to nie przeszkadza mu szukać szczęścia, podrywać dziewczyn, pływać łódką, opalać się i cieszyć się latem. Ten czeski film jest subtelnie dowcipny i niepozbawiony odrobiny goryczy.

 

Pół żartem pół serio obejrzyjcie sobie, jeśli nie macie pieniędzy na wakacje w Kalifornii. Ten film zawsze przypomina mi, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa. I – choć sama jestem przeciwna łapaniu męża milionera – to jest to niezaprzeczalnie jeden ze sposobów. Poza tym kocham Jacka Lemnona, stroje z lat 20. i klimat luksusowych nadmorskich hoteli.

Rób, co należy to jeden z moich letnich faworytów i jeden z ulubionych filmów Spike’a Lee. Świetny, poruszający i działający wręcz fizycznie. Zdaje się nam czasami, że czujemy ten nowojorski upał, który niemal roztapia asfalt na ulicach. Czujemy też frustrację i narastającą złość w pewnej czarnej dzielnicy, która doprowadzi do tragicznego finału.

Tamte dni, tamte noce pokochałam od pierwszego wejrzenia. Nie tylko dlatego, że to dobry film, ale dlatego, że dzięki niemu oglądałam na ekranie wizję moich największych marzeń. Długie, gorące wakacje we włoskiej willi wśród pięknych, mądrych ludzi. Rozmowy przy kolacji, wino, kąpiele w basenie i dobra muzyka. Obejrzę go chyba jeszcze ze trzy razy w tym roku.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.