Czy jest coś przyjemniejszego latem niż odpoczynek na leżaku, na zielonej tracie pod drzewami? Odpowiedź jest prosta dla wszystkich miłośników lenistwa, jednak Stary Browar po raz kolejny postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym. Tegoroczna edycja Lata w Starym Browarze to nie tylko piknikowanie i spotkania z klasyką filmu, ale także otwarte warsztaty artystyczne. Start 6 czerwca.
Lato w Starym Browarze co rozkosz dla ciała i dla ducha. Przyjemność intelektualną dostarczy plenerowy pokaz filmów klasyki kina, która każdego roku cieszy się uznaniem kinomaniaków. Również tegoroczna odsłona spełni ich oczekiwania dzięki filmowym perełkom, które będą wyświetlane z oryginalnych taśm 35 mm.
Tegoroczne hasło przewodnie Zakochaj się w parku odkrywa, że to właśnie tam będziemy świadkami wielu namiętnych historii. Zobaczymy uwodzicielską famme fatale w pierwszym niemieckim filmie dźwiękowym (Błękitny Anioł) oraz miłość przerwaną wojną (w radzieckim dramacie Lecą Żurawie). Miłość powściągliwą, tłumioną przez gorset norm i konwenansów (Pokój z widokiem), ale także namiętność – niebezpieczną grę erotycznych prowokacji i uzależnień (Dziewięć i pół tygodnia). Każdą z historii ucieleśnia i uwiarygodnia inna wielka osobowość kina – Marlena Dietrich, Meryl Streep, Helena Bonham Carter czy Tilda Swinton, które stanęły naprzeciwko Alaina Delona, Jeremy’ego Ironsa czy Zbigniewa Cybulskiego. Artyści, w których kochało się wiele pokoleń i w których nadal można się zakochać.
Na widzów czekać będą nie tylko gwiazdy dużego ekranu, ale także filmoznawca Leszek Czujewicz, który swoją prelekcją pokaże dodatkowe konteksty filmowych dzieł oraz profesjonalnie wprowadzi w świat kina. Wszyscy spragnieni miłości, albo po prostu głodni dobrego filmu, śmiało mogą rezerwować środowe wieczory – pokazy będą odbywać się od czerwca do sierpnia na Dziedzińcu Sztuki i w parku (w razie niepogody w Pasażu na Szachownicy). Cykl filmowy rozpocznie się 6 czerwca o godzinie 21:30 prezentacją Błękitnego anioła Josefa von Sternberga z 1930 roku.
Lunch w tygodniu albo weekendowe śniadanie na trawie
Drzewa w parku będą w tym roku nie tylko tłem do filmów, ale także cieniem w słoneczne dni dla wszystkich spragnionych piknikowania i kontaktu z naturą. Oddziaływanie na wszystkie zmysły wydarzy się z pomocą najlepszych restauracji, które przygotują smaczne i lekkie dania na wynos, które będzie można zjeść w parku pod gołym niebem. O przyjemność dla brzucha zadbają kucharze Starego Browaru z Blow up Hall, Weranda Lunch & Wine, Piano Bar, Sphinx, Salad Story, Sami Swoi, KFC oraz cukiernicy i bariści z Cafe Club Style, nowo otwartego W Biegu Cafe, Starbucks, a także lodziarni Ghiacci. W ramach specjalnej oferty będzie można kupić coś dobrego i zajadać się na leżakach ustawionych w parku na polanie.
Obrazy malowane w parku, z parku i nie tylko
Pokazy filmów i pikniki na leżakach to nie jedyne atrakcje w ramach Lata w Starym Browarze. W lipcu i sierpniu część artystyczną uzupełni warsztat w parku prowadzony przez uznanego artystę i profesora Uniwersytetu Artystycznego W Poznaniu – Piotra C. Kowalskiego. Uczestnicy w ramach warsztatów będą mieli okazję stosować różnorodne techniki i materiały, ale przede wszystkim zobaczyć i zastosować nietypowe podejście do sztuki, a także przesunąć granice i zniwelować ograniczenia, które pojawiają się w odbiorze i tworzeniu sztuki.
Więcej informacji o warsztacie będzie publikowane na stronie: www.starybrowar5050.com Informacje o prowadzącym są dostępne na www.piotrckowalski.pl